nn

Rok szkolny 2007/2008

 

Koniec roku szkolnego!!!                                                                  20 czerwca 2008

Dzisiaj zakończył się czas wytężonej pracy, czas egzaminów, sprawdzianów, testów i kartkówek. Rok szkolny 2007/2008  dobiegł końca!

Uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego rozpoczęły się od mszy świętej, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna.

Następnie, podczas uroczystego spotkania na sali gimnastycznej odśpiewaliśmy Hymn Polski i Hymn Szkoły, a trzecioklasiści przekazali z honorami sztandar szkoły młodszym kolegom.

Podczas przemówienia Pan Dyrektor Marian Penar dokonał podsumowania mijającego roku szkolnego oraz podziękował nauczycielom i uczniom za wysiłek włożony w  trud nauczania i uczenia się oraz życzył wszystkim udanego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do szkoły we wrześniu. Jak co roku Pan Dyrektor wyróżnił uczniów, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce i sporcie oraz tych, którzy pracowali społecznie na rzecz szkoły wręczając im nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Ponadto uczniom kończącym szkołę podstawową i gimnazjum, czyli szóstoklasistom i trzecioklasistom wręczył świadectwa. Trzecioklasiści wobec całej społeczności szkolnej złożyli także ślubowanie.

Na zakończenie tej części spotkania wystąpili uczniowie klasy 5 śpiewając wakacyjne piosenki.

Po uroczystościach w sali gimnastycznej, uczniowie spotkali się z wychowawcami i odebrali swoje świadectwa.

Zobacz zdjęcia >>>

Ranking najlepszych uczniów roku szkolnego 2007/2008                             20 czerwca 2008

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

Klasa

Imię i nazwisko ucznia

Średnia ocen

Klasa

Imię i nazwisko ucznia

Średnia ocen

 

4

 

Kamila Józefowicz - Prymus Klasy

 

Marcin Wais

Katarzyna Krukar

Marcin Penar

 

5,27

 

 

5,00

4,91

4,82

 

1

 

Monika Krukar -

Prymus Klasy

 

Marcin Cypcar

Aneta Rajchel

Joanna Gładysiewicz

Izabela Wojtoń

 

5,20

 

 

5,07

5,00

4,87

4,80

 

5

 

Partycja Saferna -

Prymus Klasy

 

Aleksandra Such

Katarzyna Korzec

Kinga Różowicz

Ewelina Rygiel

 

5,64

 

 

5,45

5,00

4,91

4,82

 

2

 

Joanna Farbaniec

Kamila Froń

Monika Litwin

 

5,13

5,13

5,00

 

6

 

Aleksandra Bek

Monika Penar

Diana Chudzińska

Gabriela Krukar

Renata Szczęsna

Aleksandra Glazar

Krzysztof Bołd

 

5,09

5,09

5,00

5,00

4,91

4,82

4,82

 

3

 

Kinga Penar -

Prymus Szkoły

 

Justyna Such

Monika Rajchel

Karolina Grysztar

Łukasz Wilusz

Rafał Szczęsny

Paulina Rajchel

Jakub Rygiel

Artur Pacholczyk

Łukasz Zawadzki

 

5,50

 

 

5,43

5,37

5,12

5,06

5,06

4,93

4,87

4,81

4,81

Gratulujemy wysokich wyników w nauce i życzymy sukcesów w przyszłym roku szkolnym!

Pożegnanie Klasy 3 Gimnazjum                                                                                                             18 czerwca 2008
Zawsze będziemy wracać do wspomnień ze szkolnych lat ... - takie motto przyświecało programowi artystycznemu przygotowanemu z okazji Pożegnania Klas 3 Gimnazjum.

Uczniowie klasy 3 rozpoczęli tę wzruszającą uroczystość od zatańczenia poloneza, a następnie recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

Kolejnym punktem programu było przemówienie Pana Dyrektora Mariana Penara, w którym zostały przypomniane najważniejsze wydarzenia z życia klasy 3. Ponadto Pan Dyrektor wręczył rodzicom dyplomy i podziękował za wieloletnią współpracę.

W imieniu całej społeczności szkolnej uczniów klasy 3 pożegnali drugoklasiści wręczając im "Teleszwedy" i prezentując zabawne scenki kabaretowe.

 

Następnie odbył się mini koncert naszego zespołu muzycznego.

 

Po części oficjalnej w Domu Ludowym goście, nauczyciele i uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na końcu uroczystości odbyła się zabawa dyskotekowa.

Nie sposób jeszcze nie wspomnieć o przepięknej dekoracji jaką przygotowali trzecioklasiści - te wspaniałe aniołki - i te z różkami i te "niewinne" z aureolą na długo pozostaną w naszej pamięci!

Trzecioklasiści - gratulujemy ukończenia gimnazjum!!!

 Zobacz zdjęcia >>>

Dzień Sportu                                                                                                                                              17 czerwca 2008
17 czerwca uczniowie naszej szkoły brali udział w rozgrywkach i konkurencjach sprawnościowych w ramach Dnia Sportu organizowanego przez nauczycieli wychowania fizycznego panią Małgorzatę Jakubowicz i pana Jacka Penara. Reprezentanci poszczególnych klas przeciągali linę, mocowali się na rękę, rzucali piłką lekarską na odległość, a także rozegrali mecze piłki siatkowej i piłki nożnej.

Oto wyniki rywalizacji:

Konkurencja Zwycięzcy
Szkoła Podstawowa Gimnazjum
Przeciąganie liny Klasa 6

Klasa 1

Mocowanie na rękę

Aleksandra Bek - klasa 6

Szymon Rogoziński - klasa 6

Maciej Walus - klasa 1

Jadwiga Fajkiel - klasa 1

Rzut piłką lekarską

Aleksandra Bek - klasa 6

Szymon Rogoziński - klasa 6

Damian Bołd - klasa 2

Joanna Farbaniec - klasa 2

Mecz piłki siatkowej

------------------------

Klasa 3

Mecz piłki nożnej

Klasa 4

Klasa 3

W Stacji Hydrologiczno-Meteorologicznej                                                                       16 czerwca 2008

Słoneczne poniedziałkowe przedpołudnie klasa 4 spędziła w Regionalnej Stacji Hydrologiczno - Meteorologicznej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krośnie.

Uczniowie wysłuchali bardzo interesującego wykładu połączonego z pokazem na temat pogody i klimatu. Dowiedzieli się m.in. w jaki sposób odczytuje się temperaturę powietrza oraz jak mierzy się siłę i kierunek wiatru. Ponadto, poznali rodzaje chmur oraz opadów i osadów atmosferycznych.

Zanim wrócili do Klimkówki zwiedzili również Muzeum Misyjne prowadzone przez Siostry Misjonarki Świętego Piotra Klawera.

Szkolny Konkurs Języka Angielskiego                                                                                     4 czerwca 2008

4 czerwca już po raz czwarty odbył się w naszej szkole konkurs języka angielskiego, w którym uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej i 1-3 gimnazjum walczyli o tytuł mistrza klasy.

Konkurs polegał na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru składającego się z zadań o zróżnicowanym stopniu trudności. Każdy uczeń rozwiązywał test dostosowany do swojej grupy wiekowej. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowania uczniów językiem angielskim i krajami anglojęzycznymi oraz motywowanie ich do samodzielnej pracy nad rozwijaniem i doskonaleniem sprawności językowych.

 

W tym roku w konkursie wzięło udział w sumie 35 uczniów, a najlepsi okazali się:

  • Marcin Wais - klasa 4

  • Łukasz Rajchel - klasa 1

  • Kamila Froń - klasa 2

  • Łukasz Wilusz - klasa 3

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez księgarnię LAMAR z Krosna i wydawnictwo Pearson Longman. Gratulujemy!!!

W Krainie Świętego Michała Archanioła                                                                                3 czerwca 2008

       

 

Co roku uczniowie naszej szkoły w ramach obchodów Dnia Dziecka wyjeżdżają na spotkanie zwane Michaylandem organizowane przez siostry Michalitki z Miejsca Piastowego - uczestniczą we mszy świętej, śpiewają, tańczą i biorą udział w różnych konkursach i zabawach w sektorach. Tak samo było i tym razem. Uczniowie świetnie się bawili - jedni robili sobie "anielskie" fryzury i malowali buzie, inni sprawdzali swoje plastyczne czy sportowe umiejętności. Atrakcji było tyle, że z pewnością nikt się nudził!!!

Zobacz zdjęcia >>>

Klasa 4 w Krakowie                                                                                                                   29/30 maja 2008

   

 

Uczniowie klasy 4 wraz z opiekunami panią Beatą Boczar i panią Agnieszką Groblewską spędzili dwa niezapomniane dni na wycieczce w Krakowie.

 

Swoje spotkanie z Krakowem uczniowie rozpoczęli od wizyty w Teatrze Lalki, Maski i Aktora „Groteska”, gdzie obejrzeli przepiękny spektakl pt. „Pani Wdzięczny Strumyk”. Następnie wraz z przewodnikiem zwiedzali najważniejsze zabytki miasta m.in. Barbakan, Kościół Mariacki, Sukiennice, Wieżę Ratuszową, Okno Papieskie oraz Zamek Królewski na Wawelu, Katedrę i Dzwon Zygmunta. Najwięcej emocji wzbudził, oczywiście, ziejący ogniem Smok Wawelski i przejście przez Smoczą Jamę. Na zakończenie pierwszego dnia wycieczki odbył się rejs po Wiśle statkiem "Nimfa".

 

Następnego dnia uczniowie obejrzeli seans "Dinozaury żyją!" w trójwymiarowym kinie IMAX i uczyli się praw fizyki bawiąc się w Ogrodzie Doświadczeń. Zwiedzili również stadion "Wisły Kraków" i Ogród Zoologiczny.

 

Wszyscy wrócili pełni wrażeń, uśmiechnięci i zadowoleni.

Zobacz zdjęcia >>>

Uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca                                                                                  28 maja 2008

        Dnia 28 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca. Głównymi organizatorami uroczystości byli:

- klasa I z panią Łucją Kilar,

- klasa III z panią Martą Kurnetą i panią Anną Golowską.

        Klasa I w swojej części uroczystości przedstawiła wiersze, piosenki i humorystyczne scenki związane tematycznie z tym świętem. Wystawiła też przedstawienie pt. "Małgorzatka". Wszystkie dzieci były ładnie i kolorowo przebrane.

        Klasa III natomiast przygotowała inscenizację, w której wykorzystano wiersze Jana Brzechwy i piosenki.

       Występy urozmaiciły tańce dziewczynek z klasy IV i I gimnazjum. Śmiech do łez towarzyszył występom szkolnego kabaretu, który dał popis w przedstawieniach: "Sędziowie", "Randka w ciemno" i "Szczypiorek". W przedstawieniu "Randka w ciemno" wzięli udział tatusiowie, lecz niestety zostali pokonani przez słynnego Gienka.

       Gwoździem programu okazał się pokaz mody przygotowany przez chłopców ze starszych klas. Aż strach pomyśleć co będzie się działo w Klimkówce, jeżeli mamusie skorzystają z tych propozycji.

       Wszystkie występy nagrodzone zostały przez rodziców ogromnymi brawami. Uroczystość zakończyło wspólne spotkanie przy ciastku i kawie.

Zobacz zdjęcia >>>

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny                                                                            14 maja 2008

      14 maja odbył się w naszej szkole VI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III szkoły podstawowej. Konkurs przygotowały nauczycielki z nauczania zintegrowanego: pani Łucja Kilar, pani Lucyna Nogaj, pani Teresa Janas i pani Anna Golowska.

     W konkursie wzięło udział 20 uczniów z terenu Gminy Rymanów. Najlepszymi matematykami okazali się:

1 miejsce: Marek Rajchel - ZSP Rymanów

2 miejsce: Jan Sołtysik - ZSP Rymanów

3 miejsce: Jan Smerecki - Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju

4 miejsce: Łukasz Penar - ZSP Klimkówka

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Pana Burmistrza Wojciecha Farbańca, a także organizatorów oraz okolicznościowe dyplomy. Dla uczestników przygotowano także słodki poczęstunek.

      Otwarcia i zakończenia konkursu dokonał dyrektor szkoły pan Marian Penar.

 

  Kolejny udział w zmaganiach matematycznych już za rok. Serdecznie zapraszamy!

Majowe słońce świeci nad światem                                                                                        5 maja 2008

      "Majowe słonce świeci nad światem" to motto akademii z okazji Święta 3 Maja. W uroczystości z tej okazji uczestniczyła cała młodzież szkolna. Program artystyczny, w którym wzięli udział uczniowie klasy I gimnazjum (recytatorzy wierszy, chórzyści, oprawa muzyczna: Kamil Braun - gitara, Maciej Walus - organy) oraz uczniowie klasy VI SP (chórzyści) przygotowała pani Ewa Drybała.

        Program składał się z dwóch części. Część pierwsza poświęcona była 217 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Młodzi artyści za pomocą montażu słowno - muzycznego i przygotowanych wcześniej rekwizytów przenieśli widzów w wydarzenia, które miały miejsce dnia 3 maja 1791 roku w Warszawie. Ukazano jak wielki entuzjazm towarzyszył faktowi uchwalenia konstytucji i jak dużą nadzieję na ratowanie niepodległości wiązano z jej treścią, a także przybliżono sylwetki patriotów - twórców ustawy.

        W części drugiej narrator Marcin Cypcar przypomniał słuchaczom iż 3 Maja to nie tylko święto państwowe, ale również uroczystości związane ze świętem Matki Bożej Królowej Polski. Podkreślono fakt oddania się dzieci i młodzieży polskiej w Jej macierzyńską opiekę.

       Zaprezentowany program wywarł na publiczności duże wrażenie i został nagrodzony gromkimi brawami. Był lekcją patriotyzmu, poszerzył i odświeżył wiedzę historyczną. Sprawił, że poczuliśmy się dumni z faktu iż Polska jako pierwsze państwo w Europie stała się kolebką nowoczesnej myśli patriotycznej.

 

Zobacz zdjęcia >>>

Konkurs "Savoir - Vivre dla każdego"                                                                         30  kwietnia 2008

       W środę, 30 kwietnia odbył się po raz pierwszy w naszej szkole konkurs "Savoir - Vivre dla każdego". Celem konkursu było uwrażliwienie uczniów na zasady dobrego wychowania, reguły grzecznościowe czy zwyczaje i formy towarzyskie jakie powinny obowiązywać we wzajemnych relacjach społecznych. Wśród zagadnień konkursowych znalazły się: kultura dnia codziennego, najprostsze wyrazy uprzejmości, zachowanie w miejscach publicznych, ubiór, zachowanie przy stole, spotkania towarzyskie czy prowadzenie rozmów.

   W rywalizacji wzięło udział udział sześć dwuosobowych drużyn reprezentujących klasy 4-6 szkoły podstawowej i 1-3 gimnazjum. Zadaniem zawodników było:

§ rozwiązanie testu,

§ odpowiedź na wylosowane pytanie,

§ ustalenie kolejności podawania zaprezentowanych dań,

§ wykonanie zaproszenia na przyjęcie urodzinowe,

§ przygotowanie świątecznej dekoracji stołu,

§ właściwe zinterpretowanie 5 scenek.

  

Wszyscy nasi uczniowie świetnie poradzili sobie z tymi zadaniami, ale najlepsi okazali się reprezentanci klasy 6 szkoły podstawowej (Aleksandra Bek i Kamil Chudziński) oraz klasy 3 gimnazjum (Paulina Rajchel i Łukasz Zawadzki), którzy otrzymali dyplomy "Mistrza Savoir-Vivre", a także nagrody książkowe.

Swoich reprezentantów dzielnie wspierali pozostali uczniowie, którzy przygotowali wspaniałe transparenty, wierszyki i hasła. Gratulujemy świetnych pomysłów!

   Miejmy nadzieję, że konkurs nie był jedynie okazją do dobrej zabawy, ale również okazją do lepszego poznania zasad savoir-vivre. Pamiętajmy, że niezależnie od tego czy jest się gimnazjalistą, maturzystą, studentem czy prezesem prestiżowej, międzynarodowej firmy warto wiedzieć jak należy się zachować w różnych sytuacjach. Dobre maniery nikomu jeszcze nie zaszkodziły, mogą jedynie pomóc!

 

Zobacz zdjęcia >>>

Już po egzaminie                                                                                                             24  kwietnia 2008

       Nasi trzecioklasiści wreszcie odetchnęli z ulgą - skończył sie okres nerwowego wyczekiwania na termin egzaminu gimnazjalnego. Wrażenia były różne - jednym zadania nie sprawiały kłopotów, inni mieli mieszane uczucia. Czas pokaże jak było naprawdę. Czekamy więc  z niecierpliwością na wyniki. Oby były dla nas pomyślne!

Zobacz zdjęcia >>>

 Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym                                                           17  kwietnia 2008

    17 kwietnia braliśmy udział w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla gimnazjów na szczeblu powiatowym. W turnieju wzięło udział 18 drużyn. Naszą szkołę reprezentowali:

  • Kinga Penar

  • Artur Pacholczyk

  • Rafał Szczęsny

W tym roku chcieliśmy pokonać drużynę z Iwonicza. Wynik testów napawał nas optymizmem, gdyż zremisowaliśmy z naszym przeciwnikiem. Nerwy jednak puściły na placu. "Żmijka" była dla nas nieubłagana. Pachołki wpadały pod koła i ostatecznie zajęliśmy piąte miejsce.

Zobacz zdjęcia >>>

Sesja popularnonaukowa  "Bliżej Nieba"                                                            9  kwietnia 2008

   9 kwietnia klasa III gimnazjum uczestniczyła w sesji popularnonaukowej pt. "Bliżej Nieba" zorganizowanej przez Liceum Ogólnokształcące w Rymanowie.

    Do Rymanowa wybraliśmy się pieszo, przez pola. Pogoda nam sprzyjała. Mogliśmy więc cieszyć się widokiem kwitnących kaczeńców, pierwiosnków i wiosenną krasą naszego Beskidu. Wielu uczniów przemierzało tą polną drogę po raz pierwszy.

    W trakcie sesji wysłuchaliśmy dwóch wykładów: "Tajniki pilotażu myśliwców naddźwiękowych" wygłoszonego przez komandora por. dypl. pilota Zenona Chojnackiego, wykładowcę Akademii Obrony Narodowej oraz "Literackie motywy nieba", które przedstawił prof. dr hab. Kazimierz Ożóg.  Cisza na sali świadczyła o dużym zainteresowaniu młodzieży. Pierwszy wykład był wzbogacony prezentacją multimedialną, filmem, barwną opowieścią z życia pilotów. Być może przyczyni się on w wielu przypadkach do podjęcia życiowych decyzji. Komandor Zenon Chojnacki cieszył się po wykładzie ogromnym zainteresowaniem uczniów. Co śmielsi rozmawiali z nim i fotografowali się. Pan prof. Kazimierz Ożóg miał trudniejszą rolę do wykonania, gdyż musiał wzbudzić ciekawość posługując się pięknem mowy ojczystej, co mu się znakomicie udało.

    Na zakończenie sesji odbył się konkurs wiedzy o lotnictwie i podboju kosmosu. Z naszego gimnazjum dzielnie walczyła Justyna Such. Gratulujemy jej odwagi i zdobytej wiedzy.

Zobacz zdjęcia >>>

Sprawdzian po klasie szóstej                                                                                8  kwietnia 2008

   Było wiele nerwów, ale już napisaliśmy. Jak? To się okaże.

   

Trzecia rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II                                 2 kwietnia 2008

"Jestem radosny, Wy też bądźcie!" 

                                                        Jan Paweł II  

 

Słowa Ojca Świętego Jana Pawła II do Młodzieży:

 

    "Drodzy młodzi Przyjaciele! Drodzy chłopcy i dziewczęta (...) chcę Was zapewnić: Papież bardzo Was kocha i zależy mu bardzo na Waszej przyszłości, byście dobrze przygotowali się do zadań, jakie Was czekają".

 

   "Wiek Wasz jest porą życia najbardziej korzystną dla zasiewów i przygotowania gruntu pod przyszłe zbiory. Im żywsze będzie zaangażowanie, z jakim podejmiecie Wasze obowiązki, tym lepiej i skuteczniej będziecie spełniać Wasze posłannictwo w przyszłości. Przykładajcie się do nauki z wielkim zapałem. Uczcie się poznawać coraz to nowe przedmioty. Wiedza bowiem otwiera horyzonty i sprzyja duchowemu rozwojowi człowieka. Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć".

 

     W trzecią rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II społeczność naszej szkoły gromadzi się przy Kąciku Patrona i w kościele parafialnym o godzinie 21:00 na wspólnej modlitwie o rychłą beatyfikację i kanonizację naszego Patrona.

Wyniki konkursów kuratoryjnych                                                                     31 marca 2008

        

W marcu Kuratorium Oświaty w Rzeszowie ogłosiło wyniki etapu wojewódzkiego konkursów interdyscyplinarnych i przedmiotowych organizowanych dla szkół podstawowych i gimnazjów z całego województwa podkarpackiego.

 

Wśród uczniów naszej szkoły największy sukces odniosła Kinga Penar, uczennica klasy 3 gimnazjum, która została finalistą dwóch konkursów: chemicznego i fizycznego. Dobre wyniki na etapie wojewódzkim osiągnęła również uczennica klasy 3 gimnazjum Justyna Such (konkurs polonistyczny i biologiczny) i uczennica klasy 5 szkoły podstawowej Patrycja Saferna (konkurs humanistyczny).

 

Gratulujemy!

Spotkanie z okazji Świąt Wielkanocnych                                                             19 marca 2008
     

Jak co roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji Świąt Wielkanocnych. Atmosferę tych szczególnych Świąt przybliżyli nam uczniowie  prezentując piękny i wzruszający program artystyczny pod tytułem "Mój Chrystus połamany" przygotowany pod kierunkiem siostry Elżbiety Skorża i pani Agaty Zajączkowskiej. Scenariusz programu, oparty na książce autorstwa Ojca Ramona Romano, hiszpańskiego jezuity i poety, opowiada o zakupionym w antykwariacie krzyżu Chrystusa, na którym była Jego postać, ale niekompletna - brakowało Mu twarzy, jednej nogi i jednego, prawego ramienia. Idąc za rozważaniami Ojca Romano próbujemy zobaczyć nasze własne miejsce w misji zbawczej Chrystusa i to, czego oczekuje On od nas, działających pod hasłem CARITAS-MIŁOŚĆ.

 

Zobacz zdjęcia >>>

Dzień Kobiet                                                                                                           10 marca 2008

  

Z okazji Dnia Kobiet w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie całej społeczności szkolnej, w trakcie którego uczniowie z Samorządu Uczniowskiego zaprezentowali wspaniały, pełen humoru program artystyczny. Świetnie bawiliśmy się oglądając scenki kabaretowe, jak również podziwiając chłopców prezentujących najnowsze trendy w modzie damskiej. Nie zabrakło także życzeń i drobnych upominków dla wszystkich Pań - i tych dużych i tych małych.

 

Zobacz zdjęcia >>>

Baśniowa przygoda                                                                                              27 lutego 2008

Dnia 27 lutego uczniowie klas  0-4 SP oglądali teatrzyk "Baśniowa przygoda" w wykonaniu grupy aktorskiej "Płomyczek" z Jarosławia.

 

Spektakl jest podróżą do świata marzeń, w którym wszystko jest możliwe. Główny bohater dzięki Złotej Rybce przenosi się ze swojego domku nad jeziorem do krainy legend i baśni. Tam odbywa wspaniałą wędrówkę po baśniowym świecie.

 

Szczególne miejsce w przedstawieniu zajmuje poezja. Fragmenty utworów Z.Herberta, M.Konopnickiej, W.Chotomskiej i J.Ratajczaka, stają się elementem narracji i wprowadzają dzieci w niepowtarzalny, wyśniony świat.

Spektakl uczy, bawi, zaciekawia, pobudza wyobraźnię dzieci, a także uczy, że prawdziwym skarbem nie jest złoto, ale dobre serce.

Półmetek Klasy II Gimnazjum                                                                          30 stycznia 2008

 

Dnia 30 stycznia 2008 roku, zgodnie z coroczną tradycją odbył się w naszej szkole Półmetek Klasy II Gimnazjum. Imprezę rozpoczął przewodniczący klasy Rafał Kasperkowicz, który mówił do swoich kolegów o mijającym czasie i o tym, że na realizację marzeń nigdy nie jest za późno. Przedstawiciele klasy zatańczyli poloneza. Po części oficjalnej koledzy z klasy  Damian Bołd i Michał Penar rozbawili nas kabaretem pt. ”W chińskiej restauracji”. Później rozpoczęła się zabawa przy muzyce, którą puszczali dla nas starsi koledzy Dawid Kowalski i Rafał Szczęsny, za co im serdecznie dziękujemy. Humor wszystkim dopisywał, pizza smakowała, szkoda tylko, że półmetek gimnazjum ma się tylko raz w życiu.

 

Zobacz zdjęcia >>>

 Dzień Babci i Dziadzia                                                                                                                    19 stycznia 2008

        „Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą.

Jest równocześnie obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością”.

                         Jan Paweł II, Płock, 8 września 1991

 

21 i 22 stycznia to dwa najpiękniejsze dni w roku– Dzień Babci i Dzień Dziadzia. Z tej okazji w naszej szkole miała miejsce wspaniała uroczystość, na którą zostały zaproszone nasze kochane Babcie i drodzy Dziadziowie. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele władz lokalnych i organizacji działających na terenie Klimkówki.

 

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w intencji Babć i Dziadziów odprawionej przez księdza prałata Kazimierza Pańczyszyna. Następnie, podczas spotkania w szkole Pan Dyrektor Marian Penar gorąco powitał wszystkich zaproszonych gości i skierował wiele ciepłych słów do Babć i Dziadziów. Oprócz Pana Dyrektora głos zabrali: sekretarz Gminy Rymanów - Pan Marek Penar i sołtys wsi Klimkówka - Pan Kazimierz Kielar.

 

Na uroczystości wystąpili również nasi uczniowie, którzy pod kierunkiem nauczycieli- Pani Joanny Wójcik-Kaczor, Pani Ewy Drybały i Pani Agnieszki Groblewskiej zaprezentowali piękne wiersze, piosenki i tańce. Babcie i Dziadziowie mogli zobaczyć jak wiele talentów drzemie w ich ukochanych wnukach.

 

Na początku, na życzenie mieszkańców, został przedstawiony ponownie program artystyczny "Wy jesteście moją nadzieją" przygotowany pod kierunkiem Pani Joanny Wójcik-Kaczor. Następnie uczniowie klasy 4 SP wyrecytowali kilka wierszy dla Babć i Dziadziów i w imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły złożyli im życzenia i wręczyli samodzielnie przygotowane laurki.

      

Uroczystość została uświetniona pokazami tanecznymi przygotowanymi przez uczniów klasy 6 SP oraz uczennice z klasy 4 SP i 1 gimnazjum.

     

Swoje umiejętności zaprezentował szkolny zespół muzyczny, który specjalnie dla Babć i Dziadziów zagrał kilka wspaniałych piosenek.

 

A do łez rozbawił wszystkich występ szkolnego kabaretu.

 

W trakcie spotkania Pan Dyrektor wręczył dyplomy tym Babciom i Dziadziom, którzy już od 10 lat uczestniczą w obchodach Dnia Babci i Dziadzia organizowanych przez naszą szkołę. Podziękował im także za udział w życiu naszej szkoły i za wspieranie podejmowanych przez nas inicjatyw i działań.

 

Po części oficjalnej wszyscy zaproszeni goście udali się do głównego holu, gdzie łamali sie opłatkiem, biesiadowali i tańczyli.

 

Spotkanie skłaniało do refleksji, wywoływało wiele wzruszeń jak również uśmiechów na twarzy.

 

Zobacz zdjęcia >>>

Zabawa choinkowa                                                                                            14  stycznia 2008

   

Jak co roku uczniowie naszej szkoły, i ci duzi i ci mali, uczestniczyli w zabawie choinkowej. Zabawę rozpoczęli uczniowie klas 1-3 przebrani w piękne karnawałowe stroje. Następnie bawili się uczniowie klas starszych szkoły podstawowej i uczniowie gimnazjum. Wszyscy mieli możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju konkursach i grach organizowanych przez Samorząd Uczniowski. Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

 

Zobacz zdjęcia >>>

Święta tuż, tuż...                                                                                                  20 grudnia 2007

 

              Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?

              Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?

              Dlaczego śpiewamy kolędy?

 

              Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.

              Dlatego, żeby podawać sobie ręce.

              Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.

              Dlatego, żeby sobie przebaczać.

           ks. Jan Twardowski

 

Zobacz zdjęcia>>>

Mikołajki w naszej szkole                                                                                    6 grudnia 2007

                 Dnia 6 grudnia do naszej szkoły przybył z dalekiej Laponii Święty Mikołaj. Wraz ze Świętym Mikołajem powitaliśmy dwa aniołki, dwa diabełki, dwa renifery z ogromnymi porożami, elfa oraz urodziwą żonę Mikołaja.

   Nasz szanowny Gość rozpoczął rozdawanie prezentów od najmłodszych. Nie ominął żadnego dziecka ani nie zapomniał o naszych nauczycielach, rozdając im kolorowe lizaki.

   Zmęczony Mikołaj udał się ze swoją załogą na odpoczynek. Uczniowie serdecznie podziękowali mu za wizytę, poprosili także o ponowne przybycie za rok.

   Po odjeździe Mikołaja wszyscy udaliśmy się do salki gimnastycznej gdzie oglądaliśmy bardzo zabawny skecz kabaretu "Ani mru mru" w wykonaniu chłopców z klasy 2 gimnazjum. Następnie dziewczęta z klasy 1 gimnazjum zachwyciły nas swoim układem tanecznym.

   Zadowoleni udaliśmy się na halę sportową, by rozpocząć rozgrywki sportowe. Odbył się turniej tenisa stołowego i piłki siatkowej (drużyny mieszane). Nasi uczniowie wykazali się wysoką sprawnością fizyczną.

 

Wyniki rozgrywek:

 

Tenis stołowy

 

Chłopcy SP

 

1. Krzysztof Bołd, kl. 6

2. Mirosław Lenik, kl. 6

3. Paweł Zięba, kl. 5

Dziewczęta SP

 

1. Renata Szczęsna, kl. 6

2. Kinga Różowicz, kl. 5

3. Paulina Wilusz, kl. 6

Chłopcy Gimnazjum

 

1. Łukasz Wilusz, kl. 3

2. Łukasz Zawadzki, kl. 3

3. Artur Pacholczyk, kl.3

Dziewczęta Gimnazjum

 

1. Dominika Penar, kl. 3

2. Paulina Rajchel, kl. 3

3. Kinga Penar, kl. 3

    

Siatkówka

 

1 miejsce - klasa 3 gimnazjum (Kinga Penar, Paulina Rajchel, Justyna Such, Jakub Rygiel, Dawid Penar, Paweł Wołczański)

2 miejsce - klasa 1 gimnazjum (Natalia Rajchel, Marlena Bajger, Monika Krukar, marcin Cypcar, Mateusz Rygiel, Radosław Lenik)

3 miejsce - klasa 2 gimnazjum (Kamila Froń, Joanna Farbaniec, Izabela Penar, Daman Bołd, Bartosz Kotowicz, Kamil Rygiel)

Wyniki konkursów interdyscyplinarnych i przedmiotowych                        3  grudnia 2007

    Od października do listopada wielu uczniów naszej szkoły brało udział w etapie szkolnym konkursów interdyscyplinarnych i przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

    Uczniowie szkoły podstawowej startowali w konkursie humanistycznym, matematyczno - przyrodniczym i konkursie języka angielskiego. Natomiast gimnazjaliści w konkursie polonistycznym, historycznym, języka angielskiego, chemicznym, biologicznym, fizycznym, geograficznym i matematycznym.

    Aby mieć szansę udziału w etapie wojewódzkim uczniowie musieli uzyskać minimum 60% punktów możliwych do zdobycia z danego konkursu. Do drugiego etapu komisja konkursowa zakwalifikowała ok. 400 uczniów szkół podstawowych  i ok. 300 uczniów gimnazjów z danego konkursu z całego województwa podkarpackiego.

    W naszej szkole najlepsi okazali się:

- Patrycja Saferna z klasy 5, która zdobyła 88% punktów w konkursie humanistycznym,

- Kinga Penar z klasy 3, która zdobyła 93% punktów w konkursie fizycznym i 89% punktów w konkursie chemicznym,

- Justyna Such z klasy 3, która zdobyła 88% punktów w konkursie polonistycznym i 66% punktów w konkursie biologicznym.

 

   Gratulujemy uczennicom i nauczycielom! Życzymy sukcesów na etapie wojewódzkim!

Andrzejkowe  wróżby                                                                                       29 listopada 2007

      Andrzejki obchodzimy w wigilię dnia świętego Andrzeja, czyli 29 listopada. Jest to tradycyjny wieczór wróżb. Najbardziej znana wróżbą jest  lanie wosku na zimną wodę, często przez klucz.

     Z okazji Andrzejek w naszej szkole odbyła sie dyskoteka dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Było mnóstwo śmiechu i zabawy. Każdy mógł dowiedzieć się co czeka go w przyszłości.

Spotkanie z Absolwentami Gimnazjum 2007                                              17 listopada 2007

                             

   

Spotkanie z ubiegłorocznymi absolwentami gimnazjum odbyło się 17 listopada. Organizatorami byli uczniowie klasy III gimnazjum wraz z wychowawczynią panią Agatą Barzyk.

 

Uroczystość rozpoczęła się od krótkiego przemówienia dyrektora szkoły pana Mariana Penara.  Następnie, po przywitaniu i odczytaniu obecności przez byłe wychowawczynie: panią Alicję Nowicką i panią Agnieszkę Groblewską absolwenci dzielili się wrażeniami z nowych szkół, udzielali młodszym kolegom cennych wskazówek, zarówno poważnych jak i tych bardziej humorystycznych. Po wspólnym poczęstunku wszyscy świetnie się bawili uczestnicząc w zabawie dyskotekowej.

Święto Niepodległości                                                                                     11 listopada 2007

   Dzień 11 listopada jest jednym z najważniejszych świąt obchodzonych przez Polaków. W 1918 roku po 123 latach zaborów państwo polskie odrodziło się i odzyskało niepodległość.

   Na pamiątkę tego wydarzenia w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez klasę 2 gimnazjum wraz z wychowawczynią panią Beatą Boczar. Uczniowie zaprezentowali piękny program artystyczny ilustrujący najważniejsze wydarzenia z historii Polski.

 

                  Zobacz zdjęcia>>>

 Pasowanie pierwszoklasistów                                                                     30 października 2007

     Dnia 30 października w naszej szkole miała miejsce uroczystość "Pasowania na ucznia". Pierwszoklasiści ubrani w odświętne stroje, złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Przedstawili też ciekawą i wesołą część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem swojej wychowawczyni - pani Łucji Kilar. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki i odpowiadali na pytania konferansjera. Wiele radości i uśmiechu na twarzach zgromadzonych wywołał egzamin, który pierwszoklasiści przygotowali dla swoich rodziców. Polegał on na tym, że rodzice musieli dopowiadać rozpoczynane przez swoje pociechy frazy wiersza pt. "Bambo". Okazało się, że rodzice zdali swój egzamin śpiewająco.

   Nowych uczniów w imieniu całej społeczności szkolnej przywitali czwartoklasiści. Przygotowali oni dla swoich młodszych kolegów wiersze i taniec. Dopełnieniem całej uroczystości był poczęstunek i upominki przygotowane przez rodziców. Całość została uwieczniona na pamiątkowych zdjęciach.

 

Zobacz zdjęcia>>>

10 Rocznica Nadania Szkole Imienia Jana Pawła II                               16 października 2007

                        

     Dzień Patrona Szkoły jest szczególnym wydarzeniem w życiu naszej szkoły. Corocznie z tej okazji uczestniczymy we mszy świętej,  organizujemy szkolne konkursy wiedzy o Patronie i przygotowujemy akademie.

     Tegoroczne obchody Dnia Patrona były wyjątkowe, jako że właśnie w tym roku minęła 10 rocznica nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II. Z tej okazji, na przełomie września i października zorganizowaliśmy trzy międzyszkolne konkursy: konkurs wiedzy o patronie, konkurs plastyczny i literacki. Natomiast 16 października, podczas głównych uroczystości  gościliśmy u siebie poczty sztandarowe innych szkół noszących imię Jana Pawła II, a także poczet sztandarowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Klimkówce. Ponadto swoją obecnością zaszczycili nas dostojni goście m.in. przedstawiciele władz lokalnych, dyrektorzy szkół z naszej gminy oraz przedstawiciele organizacji społecznych działających na terenie Klimkówki. Głównym hasłem spotkania były słowa Ojca Świętego skierowane do młodzieży "Wy jesteście moją nadzieją". W programie uroczystości znalazły się między innymi:

- msza święta w intencji Patrona Szkoły,

- okolicznościowe przemówienia wygłoszone przez zaproszonych gości,

- program artystyczny pt. "Wy jesteście moją nadzieją" w wykonaniu uczniów naszej szkoły,

- ogłoszenie wyników konkursów i wręczenie nagród wyróżnionym uczniom,

- wpisy do Księgi Pamiątkowej.

     Ponadto w trakcie uroczystości wręczono wyróżnionym nauczycielom ze szkół naszej gminy nagrody Burmistrza Gminy Rymanów w ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

 

 Zobacz zdjęcia>>>

Dzień Edukacji Narodowej                                                                                15 października 2007

Zobacz zdjęcia>>>

VII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze

4 października 2007

         4 października uczniowie klasy trzeciej Gimnazjum wraz z opiekunami uczestniczyli w VII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze. Na uroczystość przybyło ponad 18500 pielgrzymów z 479. szkół wraz z pocztami sztandarowymi. Pielgrzymce przewodniczył Ks. Bp Zygmunt Zimowski.

 

Zobacz zdjęcia>>>

Otrzęsiny klasy 1 gimnazjum                                                                               25 września 2007 

Zobacz zdjęcia>>>