Rok szkolny 2008/2009

Zakończenie roku szkolnego 2008/2009                                                                                                                                                         19 czerwca 2009

Zobacz zdjęcia >>>

Pożegnanie klas trzecich gimnazjum                                                                                                                                                                 17 czerwca 2009

    

Dla uczniów klas III gimnazjum był to dzień szczególny. Dzisiejsze spotkanie z gronem pedagogicznym i rodzicami  było podziękowaniem za trud włożony w wychowanie i edukację. Swoich starszych kolegów żegnali również uczniowie z klasy II gimnazjum.

Trzecioklasiści przygotowali program artystyczny pod okiem pani Beaty Boczar. Zaprezentowano okolicznościowe wiersze i piosenki  oraz scenki kabaretowe. Uroczystość rozpoczęto polonezem wykonanym przez uczniów  klas III. Rodzice ze wzruszeniem wysłuchali przygotowanego montażu.
Tradycyjnie usłyszeliśmy również przyśpiewki wykonywane przez uczniów  klas II gimnazjum dedykowane starszym kolegom. Obdarowywano ich także symboliczni upominkami.
  Pan dyrektor wręczył rodzicom wzorowych uczniów Listy Gratulacyjne, wyraził podziękowanie za prace w Radzie Rodziców i życzył wszystkim wielu sukcesów i wspaniałych osiągnięć. Po zakończonej części artystycznej  uczniowie udali się na wspólną zabawę.

 

Dodała Agata Barzyk

Zobacz zdjęcia >>>

Prezentacja naszej szkoły w Rymanowie Zdroju                                                                                                            14 czerwca 2009

   

     Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pikniku rodzinnym w Rymanowie Zdroju, w czasie którego zaprezentowali przygotowany przez siebie program artystyczny. Ponieważ wspólną zabawę organizowaliśmy pod hasłem ”PIKNIK PO SZWEDZKU” dołączyły do nas panie z Kola Gospodyń Wiejskich  z Klimkówki. Przygotowały one regionalne potrawy  do degustacji dla gości uczestniczących w pikniku. Był bigos, chleb ze smalcem, ogórki kiszone i oczywiście słodkie ciasto.
     Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły, który przywitał zebranych. Przedstawił historię naszej szkoły i zaprosił do wspólnej zabawy. Prowadzenie uroczystości zostało powierzone uczniom klasy III gimnazjum: Michałowi Panerowi i Damianowi Bołd. Prezentowali oni poszczególnych wykonawców. Na wstępie  najmłodsi z klasy „0” wykonali układ taneczny i piosenkę. Po nich na scenie zobaczyliśmy uczniów  z klasy drugiej i trzeciej; również w układach tanecznych. Karolina, Ola i Ewelina zaśpiewały piosenki przygotowane pod okiem pani Marty Kurnety.
Wiele emocji wzbudziły występy Kamila Brauna (klasa II gim), który wykonał znane szlagiery Carlosa Santany „ Europa” i  „Yesterday” a także Maćka Walusa (klasa II gim.) oraz Damiana Fedio (klasa III gim). Maciek zaprezentował  napisane przez siebie i zaaranżowane piosenki ‘Jestem inny” oraz „Mam to, co chcę”.
     Bardzo podobał się także występ Ani Smereckiej, która wspólnie z bratem Kamilem absolwentem naszej szkoły- przygotowała krótki recital (wykonali przeboje „Jesteś szalona” „Cyklady na Cykladach” i „Kawiarenki”).Ania zaprezentowała też przygotowany przez siebie układ taneczny.
     Układy taneczne przygotowane zostały również przez uczennice klasy I i II gimnazjum.
Prowadzący, aby rozbawić publiczność, zaprezentowali przygotowane przez siebie scenki kabaretowe („Ankieta”, „Impreza u Bogdana” i  „Krzyżówka”) W nagrodę otrzymali gorące brawa. Na scenie wystąpili też uczniowie z klasy I gimnazjum parodiując zespól „Czerwone Gitary” w piosence „Powiedz stary”
Na zakończenie pan dyrektor podziękował nauczycielom, którzy przygotowali uczniów oraz licznie zgromadzonej  publiczności.

 

Dodała Agata Barzyk

Zobacz zdjęcia >>>

Dzień Matki                                                                                                                                                                                                27 maja 2009

27 maja uczniowie zaprosili rodziców na uroczystą akademię zorganizowaną z okazji Dnia Matki. Młodzi wykonawcy z klasy „O” i „III” przygotowali piękny program artystyczny pod kierunkiem swoich pań: Teresy Janas i Lucyny Nogaj. Dzieci recytowały okolicznościowe wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły oraz przygotowały humorystyczną inscenizację pt. „Baba-Jaga u dentysty”.
Uroczystość uświetniły występy uczniów z klasy I gimnazjum. Dziewczynki wykonały piękny układ taneczny, a chłopcy improwizowali do przebojów „Czerwonych gitar”. Wielki aplauz wzbogacił także występ Michała – ze szkolnego kabaretu.
Pod koniec uroczystości odbyły się konkursy dla mam i tatusiów. Panie zgadywały ile jest pieniędzy w skarbonce, przyszywały guziki. Wiele emocji wzbudził konkurs w „ubijaniu piany”, w którym zwyciężył tatuś. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni tradycyjnymi „Grześkami” oraz drobnymi upominkami.
Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Dodała Lucyna Nogaj

Zobacz zdjęcia >>>

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny                                                                                                                             22 maja 2009

22 maja odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III Szkoły Podstawowej.  Konkurs przygotowali nauczyciele nauczania zintegrowanego. W zmaganiach matematycznych wzięło udział 18 uczniów ze szkół Gminy Rymanów.
Najlepszymi „matematykami” okazali się:

1. Weronika Kotowicz – SP Klimkówka

2. Katarzyna Nowotarska – SP Rymanów

3. Karolina Rajnik – SP Posada Górna

Wszyscy uczestnicy otrzymali  dyplomy i atrakcyjne nagrody ufundowane przez Burmistrza pana Wojciech Farbańca.
Kolejna edycja konkursu już za rok.

Dodała Beata Boczar

Sesja popularnonaukowa                                                                                                                                                       8 maja 2009

Po raz kolejny klasa III gimnazjum uczestniczyła w sesji popularnonaukowej organizowanej przez Liceum Ogólnokształcące w Rymanowie. Tematem sesji  była „ Magia światła w literaturze, malarstwie i fizyce”  Podobnie jak w ubiegłym  roku sesję połączyliśmy z wycieczką plenerową, gdyż do Rymanowa poszliśmy przez pola. Majowy dzień zanurzony w słońcu nawiązywał do piosenki rozpoczynającej sesję W mroku jest tyle światła ile życia w otwartej róży. W trakcie sesji wysłuchaliśmy trzech wykładów. Prof. Kazimierz Ożóg z Uniwersytetu Rzeszowskiego  mówił o roli światła w języku i literaturze. Swój wykład zatytułował „Niech się stanie światło”. Uzmysłowił nam bogactwo języka polskiego przechodząc stopniowo od ciemności, ciemnoty , rządów ciemnoty do świecy, świata, światła, oświecenia i świętych. Utożsamił słowa widzieć i wiedzieć.
Pani Agata Sulikowska – Dejna, historyk sztuki, opowiedziała o Metafizyce światła w sztuce średniowiecza, szczególny akcent kładąc na światło w kościołach gotyckich.
O tym „Jak zdobywano wiedzę o świetle”, o twórcach teorii dotyczących światła mówił redaktor naczelny Fizyki w Szkole, Zbigniew Wiśniewski .

Dodała Alicja Nowicka

Zobacz zdjęcia >>>

Krośnieński Konkursu Matematyczny                                                                                                                                      5 maja 2009

5 maja w Gimnazjum nr 14 im. Polskich Olimpijczyków w Krośnie odbyła się „Gala Matematyki” czyli podsumowanie II Krośnieńskiego Konkursu Matematycznego. Patrycja Saferna,  zdobyła w tym konkursie II miejsce wśród uczniów klas szóstych. Nagrody i dyplomy dla laureatów wręczali dyrektor szkoły Robert Guzik i kierownik krośnieńskiego oddziału Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, pani Ewa Starowiejska. Uroczystość uświetniały występy uczennic gimnazjum nr 3.
Serdeczne gratulujemy Patrycji i jej Rodzicom oraz życzymy dalszych sukcesów matematycznych.

Dodała Beata Boczar

Warsztaty z aktorka Anną Demczuk                                                                                                                                         4 maja 2009

4 maja 2009 r. uczniowie klasy I i II gimnazjum w ramach realizowanego przez Krośnieńską Bibliotekę Publiczną projektu "Teatr, teksty i preteksty", uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Annę Demczuk -aktorkę teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie. Zajęcia odbyły się w Bibliotece Głównej KBP przy ul. Wojska Polskiego 41 w godz.9-12.

218 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja                                                                                                                                                 30 kwietnia 2009

 30 kwietnia w małej sali gimnastycznej odbyła się akademia z okazji 218 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przygotowali ją uczniowie klasy I gimnazjum wraz z wychowawczynią Agatą Barzyk.
Prowadzące : Ola Bek i Monika Penar przypomniały krótko wiadomości o sytuacji politycznej naszego kraju poprzedzającej uchwalenie tej ważnej ustawy. Chór odśpiewał wszystkim znaną pieśń pt. "Witaj majowa jutrzenko" przygotowaną pod okiem pani Marty Kurnety.
Z kolei usłyszeliśmy recytację wierszy o ojczyźnie w wykonaniu: Mateusza, Pauliny, Patrycji i Gabrysi. Były to utwory I. Karsickiego i K. Wojtyły.
Następnie grupa uczniów zaprezentowała przygotowaną inscenizację. Było to nawiązanie do wydarzeń historycznych w nieco uproszczonej formie. Zjawiła się Sprawiedliwość, Stańczyk, caryca Katarzyna, Stanisław Małachowski, reprezentanci stronnictw politycznych i inni.
Na zakończenie zaśpiewano pieśń pt. "Polonez Rycerski".
Prowadząca przypomniała o historycznej roli jaką spełniła konstytucja. Pan dyrektor Marian Penar podziękował za przygotowanie uroczystości.
Zachęcamy do poznawania historii naszego kraju, byśmy mogli przekazać ten cenny depozyt przyszłym pokoleniom.

Zobacz zdjęcia >>>

Niezwykłe spotkanie                                                                                                                                                              28 kwiecień2009

28 kwietnia gościliśmy w naszej szkole niezwykłego człowieka, Panią Wandę Półtawską. Przez dziesiątki lat współpracowała ona z papieżem Janem Pawłem II i była jego wielką przyjaciółką. Bez żadnych zastrzeżeń wykłada obecnie naukę Jana Pawła II. Zatrzymaj się i zastanów, mówiła za Janem Pawłem II Pani Wanda. Trzeba otworzyć oczy duszy. Oczy duszy prowadzą bowiem do miłości miłosiernej. Przeskocz samego siebie. Stań ponad sobą. Pełna świadomość tożsamości i dążenia do wolności to jest dążenie do ideału czyli maksimum tego co człowiek może. A maksimum człowieka jest bardzo wysoko.

Dodała Alicja Nowicka

Zobacz zdjęcia >>>

Egzamin gimnazjalny                                                                                                                                                                22 kwiecień 2009

Przez trzy dni uczniowie klasy trzeciej będą się zmagać z testami egzaminacyjnymi. Dzisiaj sprawdzali swoją wiedzę w części humanistycznej. Przed nimi jeszcze część matematyczno- przyrodnicza (23.04) i egzamin z języka angielskiego (24.04), który w tym roku gimnazjaliści będą zdawać po raz pierwszy. 

Dodała Alicja Nowicka

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym                                                                                                                   17 kwietnia 2009

Wzorem lat ubiegłych, w 2009 r. Polski Związek Motorowy wraz z Policją, Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ministerstwem Infrastruktury organizują „Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym” dla uczniów gimnazjalnych. Eliminacje na szczeblu powiatu krośnieńskiego przeprowadzone zostały dnia 17 kwietnia w Gimnazjum nr 14 im. Polskich Olimpijczyków w Krośnie.
Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej, polegające na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru oraz  praktycznej tj. jazdy rowerem po miasteczku i torze przeszkód. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy drugiej: Monika Krukar, Jakub Różowicz i Daniel Wilk. Na siedemnaście startujących drużyn zajęliśmy piąte miejsce. Monika Krukar otrzymała nagrodę specjalną za najlepszy wynik uzyskany wśród dziewcząt. 

Dodała Alicja Nowicka

Zobacz zdjęcia >>>

Podsumowanie  konkursów                                                                                                                                                     16 kwietnia 2009

16 kwietnia w Sanockim Domu Kultury odbyło się podsumowanie tegorocznych konkursów organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Ze względu na żałobę narodową, uroczystości tej nie uświetnił przygotowany program artystyczny.
W części oficjalnej przemawiali przedstawiciele Kuratorium Oświaty oraz z-ca burmistrza miasta Sanoka. Szczególnie uroczystą chwilą było wręczenie laureatom listów gratulacyjnych. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły, Patrycja Saferna, uczennica kl. VI, tegoroczna laureatka konkursu interdyscyplinarnego z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz finalistka konkursu humanistycznego.
Wydarzenie to utwierdziło wszystkich w przekonaniu, że warto się uczyć, zdobywać wiedzę i brać udział w konkursach.

Spotkanie Świadków                                                                                                                                                                  9 kwietnia 2009

 

"Spotkanie Świadków" to tytuł programu artystycznego, jaki przygotowała siostra Elżbieta Skorża wraz z uczniami klasy 3 i 1 gimnazjum z okazji Świąt Wielkanocnych.
Współcześnie, na ulicy spotykają się trzej archaniołowie: Gabriel, Rafał i Michał i rozmawiają z zaproszonymi gośćmi na temat  Zmartwychwstania Chrystusa. Na scenie widzimy Marię Kleofasową, Marię Magdalenę, Św. Piotra, Św. Tomasza, Św. Jana, Św. Pawła, Piłata, Abrahama, zbawienie.

Zobacz zdjęcia >>>

Wyniki konkursów kuratoryjnych                                                                                                                                           6 kwietnia 2009

Na początku kwietnia Kuratorium Oświaty w Rzeszowie ogłosiło wyniki etapu wojewódzkiego konkursów interdyscyplinarnych i przedmiotowych organizowanych dla szkół podstawowych i gimnazjów z całego województwa podkarpackiego.

 

W tym roku szkolnym na etapie wojewódzkim naszą szkołę reprezentowali:

1. Patrycja Saferna, uczennica klasy 6 SP,

2. Monika Litwin, uczennica klasy 3 gimnazjum,

3. Kamil Braun, uczeń klasy 2 gimnazjum.

Największy sukces odniosła Patrycja Saferna, która została laureatem konkursu matematyczno - przyrodniczego oraz finalistą konkursu humanistycznego.

Monika Litwin zdobyła tytuł finalisty konkursu chemicznego, natomiast Kamil Braun był uczestnikiem konkursu języka angielskiego.

Gratulujemy wysokich wyników!

W rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II                                                                                                                2 kwietnia 2009

 

Była sobota, 2 kwietnia 2005. Wieczór. Cały świat pogrążony w modlitwie. Stacje radiowe, telewizyjne przerywały programy, wiadomości portali internetowych były tylko o Nim. O godz. 21.37 czas się zatrzymał.

Jan Paweł II odszedł do domu Ojca...

Dziś mijają cztery lata od tego wydarzenia.

Wciąż pamiętamy tamte dni, ale każda następna rocznica śmierci wielkiego Polaka przybliża nas bardziej do jego życia i nauki. W tym roku obchodom będą towarzyszyły nie tylko msze św. i modlitwy w intencji jego rychłej beatyfikacji i kanonizacji, ale także koncerty, spektakle, marsze pamięci, wystawy.

żródło: http://www.gazeta.pl/

 

Społeczność naszej szkoły gromadzi się w kościele parafialnym o godzinie 21:00 na czuwaniu modlitewnym w intencji naszego Patrona.

 

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II                                                                                                                                                              27 marca 2009

 

Dnia 25 marca w naszej szkole odbył się etap regionalny

IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II.

 

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z województwa podkarpackiego, których patronem jest nasz Wielki Rodak. Wśród uczestników konkursu znaleźli się uczniowie z następujących szkół:

§ Zespołu Szkół w Lipnicy Dolnej,

§ Szkoły Podstawowej Nr 5 z Krosna,

§ Szkoły Podstawowej ze Świebodnej,

§ Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Lubatowej,

§ Szkoły Podstawowej z Gorzyc,

§ Zespołu Szkół w Brzeźnicy,

§ Szkoły Podstawowej z Krościenka Wyżnego,

§ Szkoły Podstawowej Nr 23 z Rzeszowa,

§ Zespołu Szkół Nr 1 w Jaworniku Polskim,

§ Zespołu Szkół Publicznych w Łękach Dukielskich,

§ Gimnazjum ze Zręcina,

§ Gimnazjum i Liceum Sióstr Prezentek z Rzeszowa,

§ Zespołu Szkół Publicznych w Klimkówce.

 

Uczniowie, którzy zajęli 2 pierwsze miejsca w danej kategorii oraz reprezentanci gospodarzy będą brali udział w następnym etapie konkursu - finale ogólnopolskim, który odbędzie się 16 maja w Mysłowicach.

 

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy wysokich wyników w finale!

 

Wyniki konkursu:

 

1. Szkoły Podstawowe

I miejsce Agnieszka Zając - SP Lubatowa

II miejsce Dawid Dragan - SP Świebodna

III miejsce Patrycja Saferna - SP Klimkówka

 

2. Gimnazja

I miejsce Tomasz Zuzak - Gimnazjum Sióstr Prezentek z Rzeszowa

II miejsce Przemysław Paśko - Gimnazjum Sióstr Prezentek z Rzeszowa

III miejsce Kamila Froń - Gimnazjum w Klimkówce

 

3. Szkoły średnie

I miejsce Anna Bednarz - LO Sióstr Prezentek z Rzeszowa

II miejsce Karolina Chawjoł - LO Sióstr Prezentek z Rzeszowa

 

Spotkanie było nie tylko okazją do sprawdzenia swojej wiedzy o życiu Ojca Świętego, ale stworzyło również  możliwość lepszego poznania się i wymiany doświadczeń. W trakcie uroczystości pan dyrektor Marian Penar zaprezentował gościom historię naszej szkoły oraz przedstawił nasze najważniejsze osiągnięcia. Ponadto mieliśmy możliwość wysłuchania zabawnych prezentacji w wykonaniu uczniów naszej szkoły i naszego szkolnego kabaretu.

 

Spektakl w Centrum Kultur Pogranicza                                                                                                                                                                              19 marca 2009

Dnia 18 marca w krośnieńskim Centrum Kultur Pogranicza odbył się spektakl pt. "Mały Książę- opowieść z życia", w którym uczestniczyli uczniowie klasy II gimnazjum.

Przedstawienie było adaptacją "Małego Księcia" wzbogaconą o fragmenty powieści "Ziemia, planeta ludzi" tego samego autora Exupery'ego. Główną inspiracją stały się nieustanne pytania o sens życia i miejsce człowieka w "trybach" współczesnego świata. Widowisko było w rzeczywistości historią o ludziach, którzy "Zagubieni na pustyni" stają się krzywym zwierciadłem naszej planety.

Mały Książę pozornie wygląda na bajeczkę dla dzieci, ale w poetyce zaproponowanej przez twórców spektaklu staje się uniwersalnym dramatem współczesnej ludzkości. Przedstawienie zostało oryginalnie wyreżyserowane przez Bartosza Jarzymowskiego, a przygotowane przez aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa.

W Dniu Kobiet                                                                                                                                                                                                                                           10 marca 2009

 

Z okazji Dnia Kobiet uczniowie z Samorządu Uczniowskiego zaprezentowali pełen humoru program artystyczny. Świetnie bawiliśmy się oglądając różne scenki kabaretowe. Po występie wszystkie Panie, i te duże i te małe, otrzymały słodki upominek.

 

 

Zobacz zdjęcia >>>

Wizyta w Domu Opieki Społecznej                                                                                                                                                                                            4 lutego 2009

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci funkcjonujące przy ZSP w Klimkówce już kolejny raz brało udział w akcji świątecznej na rzecz osób szczególnej troski.

 

W tym roku była to akcja świąteczna „Choinka Nadziei”, której głównym organizatorem była Fundacja Ekologiczna „Arka”. Centrum projektu były Lasy Państwowe, a patronat honorowy nad jego przebiegiem objął Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.

 

Młodzież naszej szkoły aktywnie wzięła udział w tej akcji. Przed świętami Bożego Narodzenia wraz z przedstawicielami Nadleśnictwa Rymanów dostarczono choinkę do Domu Opieki Społecznej „Rodzinne Gniazdo” w Krośnie. Przepiękne girlandy na choinkę wykonała młodzież naszej szkoły.

 

Z okazji Dnia Babci i Dziadzia dnia 29.01.2009 zorganizowaliśmy wyjazd do Domu Opieki w Krośnie. Na tę okoliczność przygotowaliśmy bogaty program artystyczny,  którego autorem były pani Agata Barzyk, pani Teresa Janas oraz pani Marta Kurneta.

 

Zaprezentowano inscenizację wierszy Jana Brzechwy, okolicznościowe wiersze. Młodzież wykonała również kolędy i pastorałki, ciekawe układy taneczne. Wśród zaprezentowanych tańców były: walc, cha-cha i jive. Szczególne zainteresowanie wzbudził występ czterech gitarzystów, którzy parodiowali piosenkę „Czerwonych Gitar” pt. „Powiedz stary”.

 

Program artystyczny dostarczył wiele radości pensjonariuszom „Rodzinnego Gniazda”. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

 

Zobacz zdjęcia >>>

Zabawa choinkowa                                                                                                                                                                                                                           31 stycznia 2009

28 stycznia odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa. Zabawę rozpoczęli uczniowie klas 0-3 przebrani w piękne karnawałowe stroje. Mogliśmy podziwiać wspaniałe wróżki, księżniczki, motylki, biedronki i kotki. Nie zabrakło również rycerzy, królów, strażaków, czarodziejów, Indian, kowbojów i Zorro.

Następnie bawili się uczniowie klas starszych szkoły podstawowej i uczniowie gimnazjum. Wszyscy mieli możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju konkursach i grach organizowanych przez Samorząd Uczniowski. Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

Zobacz zdjęcia >>>

Babciu, Dziadziu - kochamy Was!                                                                                                                                                                                      29 stycznia 2009

Tradycją w naszej szkole stało się uroczyste spotkanie z okazji Święta Babci i Dziadzia. W tym roku uroczystość została zorganizowana 24 stycznia, a rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji Jubilatów o godzinie 16:00.

 

Następnie wszyscy zaproszeni goście udali się na salę gimnastyczną, by obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez uczniów pod kierunkiem pani Marty Kurnety, pani Magdaleny Wilusz i pani Agaty Barzyk.

 

 

Przybyłych Gości i Jubilatów uroczyście powitał pan dyrektor Marian Penar, który oddał głos uczniom. Wśród zaproszonych gości byli: Sekretarz Gminy pan Marek Penar wraz z żoną, ksiądz Henryk Stec, siostry Michalitki oraz Sołtys pan Kazimierz Kielar.

 

 

Na początku wystąpili uczniowie klasy IV w inscenizacjach wierszy Jana Brzechwy, po nich głos zabrali uczniowie klasy I gimnazjum recytując przygotowane okolicznościowe wiersze. W programie były też znane przeboje z lat 60. Największe brawa otrzymali czterej chłopcy, którzy naśladowali zespół Czerwone Gitary w piosence "Powiedz stary". Na zakończenie występem tanecznym popisały się 2 pary, wykonując walca, czaczę i dżajfa. Babciom i Dziadziom odśpiewano "Sto lat" i wręczono okolicznościowe upominki.

 

Po części oficjalnej Jubilaci zostali zaproszeni na uroczysty poczęstunek, w czasie którego połamano się opłatkiem i śpiewano kolędy. Pan dyrektor poprosił o zabranie głosu Sekretarza Gminy pana Marka Penara, a także księdza Proboszcza. Głos zabrał również Sołtys, który podziękował za zaproszenie na uroczystość, pochwalił uczniów za piękny występ.

 

Dla Babć i Dziadziów wystąpili też uczniowie klasy III i II gimnazjum. Najpierw zaprezentowali się w scenkach kabaretowych Michał i Damian, następnie uczniowie klasy II. Monika, Jadzia i Ania zaśpiewały znany przebój z filmu Titanic "My heart will go on".

 

Babcie i Dziadziowie przy dźwiękach muzyki bawili się wspólnie w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

 

Zobacz zdjęcia >>>

Półmetek Klasy II Gimnazjum                                                                                                                                                                                                 23 stycznia 2009

 

Dnia 21 stycznia 2009, jak co roku, odbył się w naszej szkole Półmetek Klasy II Gimnazjum. Imprezę zapoczątkował polonez w wykonaniu uczniów. Następnie przemówienie wygłosiła przewodnicząca klasy Monika Krukar. Kolejnym punktem uroczystości była scenka kabaretowa "Polacy w Niebie" w wykonaniu Mateusza Penara, Kamila Baruna oraz Mateusza Zajdla. Po wystąpieniu pana dyrektora Mariana Penara, wszyscy udali się na mały poczęstunek. Ostatnim elementem uroczystości była zabawa taneczna. Aparaturę obsługiwali starsi koledzy Damian Bołd i Michał Penar, za co serdecznie im dziękujemy.

 

Zobacz zdjęcia >>>

Christmas Time                                                                                                                                                                                                                                  10 stycznia 2009
6 stycznia uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych z terenu naszej gminy brali udział w konkursie angielskich piosenek i wierszy bożonarodzeniowych "Christmas Time" zorganizowanym przez Zespół Szkół Publicznych w Rymanowie.

Naszą szkołę reprezentowali szóstoklasiści: Kamil Litwin i Jakub Barud  oraz Ewelina Rygiel i Aleksandra Such. Obydwa duety bardzo dobrze się zaprezentowały, zajęły wysokie miejsca w konkursie za co otrzymały atrakcyjne nagrody, a także dyplomy. Chłopcy zaśpiewali piosenkę "Last Christmas" i zajęli III miejsce, natomiast dziewczyny  zdobyły wyróżnienie za piosenkę "Merry Christmas Everyone". Uczniów do konkursu przygotowywała pani Marta Kurneta.

Gratulujemy!!!

Magia Świąt Bożego Narodzenia                                                                                                                                                                                           20 grudnia 2008

Boże Narodzenie jest jednym z najradośniejszych świąt w tradycji chrześcijańskiej. To święto pełne uroku i refleksji, to czas spotkań z rodziną, składanie sobie życzeń, obdarowywanie się prezentami, choinka i wspólne śpiewanie kolęd.

W tym roku szkolnym w ten magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas uczniowie gimnazjum pod kierunkiem s. Chrystiany prezentując historię narodzenia Jesusa w Betlejem i spisek Heroda.

Oprócz tego wspaniałego widowiska bożonarodzeniowego wysłuchaliśmy wzruszającego mini koncertu kolęd w wykonaniu uczniów szkoły  podstawowej przygotowanego przez panią Martę Kurnetę.

Zobacz zdjęcia >>>

Spotkanie z Mikołajem                                                                                                                                                                                                                 8 grudnia 2008

 

5 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj wraz ze swoją wspaniałą drużyną. Wszystkim grzecznym uczniom rozdał słodkie prezenty. Nie zapomniał także o grzecznych pracownikach szkoły.

Z okazji wizyty Świętego Mikołaja uczniowie samorządu przygotowali zabawne scenki kabaretowe jak również zorganizowali Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego.

 

Oto wyniki rywalizacji:

Szkoła podstawowa

Gimnazjum

Chłopcy

I miejsce – Mariusz Chudziński

II miejsce – Aleksander Penar

III miejsce – Radosław Rogoziński

Chłopcy

I miejsce – Rafał Pacholczyk

II miejsce – Jakub Różowicz

III miejsce – Marcin Cypcar

Dziewczyny

I miejsce – Katarzyna Krukar

II miejsce – Anna Turek

III miejsce – Kinga Różowicz

Dziewczyny

I miejsce – Monika Krukar

II miejsce – Natalia Rajchel

III miejsce – Aneta Rajchel

Uczniom gratulujemy, a Mikołajowi dziękujemy za prezenty i zapraszamy za rok!

Zobacz zdjęcia >>>

  Akademia z okazji Święta Niepodległości                                                                                                                                                                12 listopada 2008

Z okazji Święta Niepodległości odbył się w naszej szkole uroczysty apel w wykonaniu uczniów klasy 2 gimnazjum przygotowany przez panią Ewę Drybałę. Przedstawienie nosiło tytuł "90 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę".

Przedstawienie rozpoczęła rozmowa trojga uczniów (Moniki Krukar, Kamila Brauna i Marcina Cypcara) na temat przygotowania akademii dla młodszych kolegów na 11 listopada, czyli Święto Odzyskania Niepodległości. Dialog wyżej wymienionych osób urozmaiciły wiersze recytowane przez pozostałą część klasy. W program wplecione były znane pieśni patriotyczne: "Niepodległość", "O mój rozmarynie", "Przybyli ułani" i "Mury",  które wykonał chór składający się z uczniów klasy 2 gimnazjum oraz klasy 5 i 6 szkoły podstawowej. Jedynym wyjątkiem była "Rota", którą pięknie zaśpiewała Anna Smerecka.

Uroczystość tę zakończył pan dyrektor Marian Penar dziękując występującym uczniom, którzy następnie zostali nagrodzeni gorącymi brawami.

Zobacz zdjęcia >>>

Gminne Obchody Święta Niepodległości                                                                                                                                                                     11 listopada 2008

Dnia 11 listopada 2008 roku poczet sztandarowy wraz z panem dyrektorem i panią Beatą Boczar reprezentował naszą szkołę w gminnych obchodach 90 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Rymanowie. Uroczystości rozpoczęły się przemarszem pocztów wraz z orkiestrą ulicami miasta do Kościoła Parafialnego, gdzie odbyła się Msza Św. w  intencji Ojczyzny. Po mszy nastąpiło złożenie kwiatów pod pomnikiem Ofiar Totalitaryzmu. Dalsza część uroczystości odbywała się w Domu Sokoła, gdzie wysłuchaliśmy okolicznościowego przemówienia Burmistrza Gminy Rymanów Jana Rajchla oraz koncertu Gminnej Orkiestry Dętej. Następnie uczniowie szkoły w Sieniawie przedstawili montaż słowno-muzyczny pt.: „Praojcom na chwałę, braciom na otuchę”. Uwieńczeniem uroczystości była degustacja potraw kuchni staropolskiej przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Sieniawie.

Zobacz zdjęcia >>>

Pasowanie na ucznia                                                                                                                                                                                                             28 października 2008

 

28 października w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania i ślubowania uczniów klasy I szkoły podstawowej. Najpierw odbyła się część artystyczna, w której to uczniowie wykazali się swoją wiedzą i umiejętnościami. Następnie w Kąciku Patrona 15 dziewczynek i 7 chłopców w obecności rodziców i starszych kolegów z samorządu uczniowskiego złożyło ślubowanie a pan dyrektor pasował ich na uczniów.

Dla pierwszaków zatańczyły dziewczynki z klasy I gimnazjum, a rodzice przygotowali swoim pociechom słodki poczęstunek.

 

Zobacz zdjęcia >>>

Spotkanie z Absolwentami                                                                                                                                                                                               25 października 2008

Kolejny już raz w naszej szkole zorganizowane zostało spotkanie z Absolwentami Gimnazjum. Uroczystość tę przygotowała klasa III wraz z wychowawczynią panią Beatą Boczar w dniu 25 października 2008 o godzinie 16:00.

W spotkaniu uczestniczył pan dyrektor Marian Penar, zaproszeni Absolwenci wraz z wychowawczynią panią Agatą Barzyk. W miłej atmosferze dzielono się refleksjami i wrażeniami na temat nowych szkół. Przygotowana została również "Ankieta dla Absolwentów" dotycząca nauki w naszym gimnazjum, dzięki której uczący będą mogli zwrócić uwagę na mocne i słabsze strony pracy szkoły, aby jak najlepiej pomagać uczniom w zdobywaniu wiedzy.

Przy słodkim ciasteczku szybko minął czas przeznaczony na dzielenie się wrażeniami, a o godzinie 17:00 rozpoczęła się dyskoteka dla Gości oraz uczniów gimnazjum.

Spotkanie było miłym przeżyciem, a wspólna zabawa dała wiele radości wszystkim uczestnikom.

Dzień Patrona Szkoły                                                                                                                                                                                                     16 października 2008
"Nie wszystek umrę. To, co we mnie niezniszczalne, trwa!" - te słowa Ojca Świętego Jana Pawła II przyświecały tegorocznym uroczystościom zorganizowanym z okazji Dnia Patrona Szkoły jak i 30 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską.

W tym szczególnym dniu gościliśmy w szkole m.in. proboszcza Klimkówki ks. Henryka Steca, ks. prałata Kazimierza Pańczyszyna, przewodniczącego Rady Miejskiej w Rymanowie pana Henryka Smolika, zastępcę Burmistrza Gminy Rymanów pana Wojciecha Farbańca, wizytatora Kuratorium Oświaty w Krośnie pana Witolda Wyskiela oraz Sołtysa Wsi Klimkówka pana Kazimierza Kielara.

Obchody Dnia Patrona rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej. Następnie podczas spotkania w szkole wysłuchaliśmy okolicznościowych przemówień, a także obejrzeliśmy piękny program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pana Krzysztofa Telegi.

Podczas uroczystości Pan Dyrektor przypomniał również o mijającej 10 rocznicy oddania do użytku nowego budynku szkolnego i podziękował przedstawicielom władzy lokalnej, wykonawcom robót budowlanych i sponsorom za zaangażowanym w powstanie nowego budynku i sali gimnastycznej.

Uroczystości związane z obchodami Dnia Patrona zostały poprzedzone szeregiem przygotowań:

- uczniowie klasy 3 gimnazjum wraz z panią Beatą Boczar i panem dyrektorem Marianem Penarem wzięli udział w VIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy,

- cała społeczność szkolna wzięła udział w zbiórkach charytatywnych z okazji Dnia Papieskiego,

- uczniowie szkoły wraz z panem Jackiem Penarem i panem dyrektorem Marianem Penarem uczestniczyli w Pielgrzymce Młodzieży i Szkół im. Jana Pawła II do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu,

- uczestniczyliśmy w modlitwach o rychłą beatyfikację Ojca Świętego 2 dnia każdego miesiąca,

- przeprowadzony został również Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II, w którym najlepsze okazały się uczennice klasy 6 szkoły podstawowej Patrycja Saferna i Aleksandra Such oraz uczennice gimnazjum Aneta Rajchel i Kamila Froń.

 

Zobacz zdjęcia >>>

Dzień Edukacji Narodowej                                                                                                                                                                                              14 października 2008

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, święta nauczycieli i pracowników obsługi odbyło się w naszej szkole uroczyste spotkanie podczas którego uczniowie klasy 5 wraz z Samorządem Uczniowskim zaprezentowali humorystyczny program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pani Agnieszki Groblewskiej. Młodzi artyści przedstawili "problemy" współczesnych nauczycieli, ekspert kulinarny podał przepis na idealnego ucznia, a Profesor Sowa udzielił nauczycielom kilku cennych rad. Uczniowie wyrazili w ten sposób swoje podziękowanie za pracę i trud jaki pracownicy szkoły wkładają w ich kształcenie i wychowanie.

 

Do życzeń dołączyli się również uczniowie klasy 6 i 4 śpiewając piosenki przygotowane specjalnie na tę okazję przez panią Martę Kurnetę.

 

Na końcu uroczystości piątoklasiści wręczyli kwiaty wszystkim pracownikom szkoły.

 

Zobacz zdjęcia >>>

Pielgrzymka na Jasną Górę                                                                                                                                                                                           2 października 2008

Dnia 2 października uczniowie klasy III gimnazjum wraz z wychowawczynią panią Beatą Boczar i panem dyrektorem Marianem Penarem uczestniczyli w VIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę.

W uroczystościach brało udział około 50 tysięcy uczniów z całej Polski, a także uczniowie z dwóch szkół w Wilnie. Na wałach klasztoru stało ponad 500 pocztów sztandarowych. Mszy Św. przewodniczył duszpasterz Rodziny Szkół J.E. ks. Biskup Zygmunt Zimowski.

Tegoroczna pielgrzymka była okazją do świętowania dwóch jubileuszy 10-lecia działalności Rodziny Szkół im. Jana Pawła II jak również 30 rocznicy powołania naszego Patrona na stolicę Piotrową. Organizatorem pielgrzymki było Publiczne Gimnazjum w Kozienicach.

Zobacz zdjęcia >>>

Otrząśnij się pierwszoklasisto!!!                                                                                                                                                                                    30 września 2008

 

30 września 2008 roku w naszym gimnazjum miało miejsce ważne wydarzenie - Otrzęsiny Klasy I gimnazjum. W uroczystości brali udział: dyrektor szkoły pan Marian Penar, wychowawczyni klasy I pani Agata Barzyk, uczniowie klasy I oraz gospodarze: wychowawczyni klasy II pani Ewa Drybała z uczniami klasy II, którzy przygotowali program artystyczny.

W tym dniu brać szkolna powiększyła się o 17 nowych członków. Droga do uzyskania zaszczytnego miana "gimnazjalisty" była trudna. Należało bowiem wykazać się niebywałą urodą, inteligencją, umiejętnością rysowania, sprawnością fizyczną a przede wszystkim zdrowym żołądkiem. Testy sprawdzające wyżej wymienione przymioty przygotowali bogowie olimpijscy, w których postacie wcielili się uczniowie klasy II. Nad prawidłowym przebiegiem "egzaminu" czuwał gromowładny Zeus (Kamil Braun) i jego boska małżonka Hera (Monika Krukar). Ponieważ okazało się, iż kandydaci przeszli zwycięsko przez wspomniany "tor przeszkód" boski Hefajstos (Rafał Pacholczyk) przybił im na dłoni pieczątkę z literą "G". Zastępca przewodniczącej klasy II Marcin Cypcar odczytał uroczysty akt ślubowania, który to gromko powtórzyli i zobowiązali się rzetelnie przestrzegać uczniowie klasy I, za co zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami. Następnie świeżo upieczeni gimnazjaliści wraz ze starszymi kolegami udali się na zabawę dyskotekową.

 

Zobacz zdjęcia >>>

Nowy rok szkolny rozpoczęty!                                                                                                                                                                                         2 września 2008

  1 września 2008 roku o godzinie 9:00 odbyła się w naszej szkole uroczysta inauguracja roku szkolnego 2008/2009, poprzedzona Mszą świętą odprawioną pod przewodnictwem księdza Henryka Steca.

Wśród licznego grona uczniów, nauczycieli i rodziców na naszą szkolną uroczystość przybyli także zaproszeni goście: Ksiądz Proboszcz Henryk Stec i Ksiądz Prałat Kazimierz Pańczyszyn oraz Sołtys Wsi Klimkówka Pan Kazimierz Kielar.

Uroczystość, z udziałem Pocztu Sztandarowego i Flagowego, rozpoczęła się od odśpiewania Hymnu Polskiego i  Hymnu Szkolnego. Następnie Pan Dyrektor Marian Penar w swoim przemówieniu przypomniał najważniejsze wydarzenia związane z wybuchem II wojny światowej  oraz poinformował zebranych o organizacji nowego roku szkolnego. Ponadto Pan Dyrektor, w imieniu całej społeczności szkolnej, przywitał nowego Księdza Proboszcza, a także podziękował za współpracę Księdzu Prałatowi.

Na zakończenie uroczystości uczniowie udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami.