Rok szkolny 2009/2010

Zakończenie roku w przedszkolu                                                                                                                                                 30 czerwca

Uroczyste zakończenie roku odbyło się 30 czerwca. Szczególnymi gośćmi byli rodzice. Pod czujnym okiem nauczycielek przedszkolaki przygotowały prezentacje umiejętności zdobytych w ciągu całego roku. Na swój sukces dzieci pracowały cały rok i ich trud nie poszedł na marne. Przedszkolaki pokazały, że potrafią pięknie śpiewać, recytować wiersze, „grać” na instrumentach oraz prezentować układy taneczne. Rodzice widząc umiejętności swoich dzieci byli z nich bardzo dumni. Na zakończenie każdy maluch dostał pamiątkowy dyplom i płytę ze zdjęciami prezentującymi całoroczny pobyt dzieci w przedszkolu.

Dodały: Grażyna Byra i Martyna Socha

VIII Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla dzieci z klasy III

           

31 maja 2010 r. w naszej szkole gościliśmy uczestników VIII Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej.

 

W konkursie wzięło udział 21 uczniów z Gminy Rymanów. Konkurs przygotowały nauczycielki kształcenia zintegrowanego.

 

Po zaciętych zmaganiach wyłoniono najlepszych matematyków:

1 miejsce:  Emilia Chmiel - Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju

2 miejsce:  Karol Kędzior - Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju

3 miejsce: Katarzyna Hanus – ZSP Posada Górna

 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez pana Burmistrza Wojciecha Farbańca,  a także organizatorów.

 

Dzieci oraz opiekujący się nimi nauczyciele zostali zaproszeni na  „słodki poczęstunek”. Kolejne zmagania matematyczne już za rok.

 

Dodała Lucyna Nogaj

Dzień Matki i Ojca                                                                                                                                                                                  28 maja

W dniu 28 maja 2010r.w godzinach popołudniowych odbyła się uroczystość środowiskowa z okazji Dnia Matki i Ojca pod hasłem „Cudownych Rodziców mam”. Przybyłych gości powitał dyrektor szkoły Pan Marian Penar, który wyraził radość i wdzięczność za liczne przybycie.

Bogaty i różnorodny program artystyczny przedstawili uczniowie z klasy II i III nauczania zintegrowanego pod kierunkiem pań: Jolanty Litarowicz i Łucji Kilar. Były wiersze, piosenki, tańce i pokaz mody. Uroczystość uświetnili swoimi występami również uczniowie z klasy: 5,6 oraz I i III gimnazjum.

Zakończeniem programu było odśpiewanie przez dzieci „Sto lat” i wręczenie wykonanych przez nie kwiatów. Rodzice nagrodzili występy swoich pociech gromkimi brawami i serdecznymi podziękowaniami.

 Końcowym punktem uroczystości była kawa i smaczne ciasto.

 

>>Zobacz zdjęcia<<

Dodała Jolanta Litarowicz

Spotkanie z Jego Ekscelencją Biskupem Marianem Rojkiem   10 maja

10 maja 2010r. w ZSP w Klimkówce gościliśmy Jego Ekscelencję Biskupa Mariana Rojka, który przybył do nas, by spotkać się z młodzieżą.

Spotkanie w małej sali gimnastycznej poprowadził pan dyrektor Marian Penar. Przed dostojnym Gościem wystąpili uczniowie klasy III gimnazjum, którzy pięknie odtańczyli poloneza.

Chór szkolny natomiast wykonał pieśń o Kościółku pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Klimkówce. Następnie pan dyrektor przedstawił krótką historię naszej szkoły.

Bp Marian Rojek łatwo nawiązał dialog z młodzieżą, wprowadzając przyjazną i serdeczną atmosferę. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Monika Krukar i Marcin Cypcar złożyli na ręce Jego Ekscelencji kwiaty jako wyraz wdzięczności za dzisiejsze spotkanie. Do kwiatów dołączona została płyta Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

 Następnie Ks. Biskup udał się na spotkanie z nauczycielami. Na zakończenie udzielił wszystkim błogosławieństwa.

 

>>Zobacz zdjęcia<<

Dodała Agata Barzyk

Plakat reklamujący moje gimnazjum                                                                                                                                                 4 maja

 

 

   Kamil Chudziński, Patrycja Saferna i Paulina Wilusz- uczniowie I i II klasy gimnazjum, zdobyli II miejsce (zespołowo) w konkursie na "Plakat reklamujący moje gimnazjum" zorganizowanym przez Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie. Oprócz opracowania plakatu uczniowie musieli rozwiązać quiz, w którym  wykazali się wiedzą informatyczną z zakresu technik cyfrowych.

 

Dodała Alicja Nowicka

219 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

 

            W tym roku Klimkówka była miejscem powiatowych obchodów Rocznicy Konstytucji 3 Maja.

Z inicjatywy Ks. Proboszcza Parafii pw. Św. Michała Archanioła Henryka Steca, Starosty Powiatu Krośnieńskiego Pana Jana Juszczaka a także Burmistrza Gminy Rymanów Pana Jana Rajchla została zorganizowana uroczystość patriotyczna połączona z Mszą Świętą Odpustową i w intencji Ojczyzny w Kościółku pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Klimkówce. 

            W naszej świadomości 3 Maja jest świętem jedności i mądrości politycznej wszystkich Polaków.

Tradycyjnie od wielu lat święto majowe łączy się z uroczystością Matki Bożej Królowej Polski, naszej Opiekunki i Orędowniczki.

            Uroczystą mszę św. odprawił ks. Ireneusz Wójcik, w czasie homilii nawiązał do patriotycznych tradycji przywołując postać bohaterskiego obrońcy Woli – generała Sowińskiego. Młodzież szkolna wykonała „ Pieśń o Kościółku” znaną okolicznej ludności, która przybliżyła historię tego cudownego miejsca. 

            Uroczystość patriotyczną rozpoczął okolicznościowym wystąpieniem Starosta Krośnieński Pan Jan Juszczak. Nawiązał on do majowego święta wpisanego w historię Polski i Polaków. Głos zabrał też Sołtys wsi Klimkówka Pan Kazimierz Kielar. 

            Kolejną częścią uroczystości było wręczenie nagród zwycięzcom IV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej. Laureaci zaprezentowali utwory zgromadzonej publiczności. Wyróżnionym recytatorom składamy gratulacje życząc im wielu sukcesów.

            Następni na scenie zaprezentowali się uczniowie ZSP w Klimkówce w programie artystycznym zatytułowanym ”Majowa pieśń zabrzmiała po wszystkie Polski krańce”. Rozpoczęli swój występ od pięknie wykonanego staropolskiego tańca „Polonez”, w którym zaprezentowali się w strojach z epoki.

            Po nich na scenie zajął miejsce chór szkolny a za nim recytatorzy. Rozpoczęto tę część od odwołania się do utworu Karola Wojtyły pt. „Myśląc ojczyzna”. Podkreślono w ten sposób, jak wielką wartością dla każdego Polaka jest Ojczyzna. To wspólna kultura, tradycja, system wartości.

            Występ wzbogaciły również krótkie scenki sytuacyjne nawiązujące do czasów Konstytucji 3 Maja, w których zobaczyliśmy bohaterów tych ważnych wydarzeń historycznych: szlachtę polską, a także Hugona Kołłątaja, Stanisława Małachowskiego i Ignacego Potockiego. W klimat epoki wprowadzały kostiumy aktorów.

Dopełnieniem całości były pieśni majowe wykonane przez chór szkolny. Rozbrzmiewała pieśń pt. „Witaj, majowa jutrzenko…” i inne. Uczeń klasy III gim. Maciej Walus w duecie z Natalią Rajchel wykonał przygotowany przez siebie utwór pt. „Najczystsza ziemio” .

            Kolejna część akademii poświęcona była Matce Bożej Królowej Polski, której uroczyste śluby złożył Jan Kazimierz. Tę część uroczystości prowadziła Patrycja Saferna, której wypowiedź dopełniały fragmenty poezji w wykonaniu uczniów.

Matce Bożej złożono wiązankę kwiatów u stóp ołtarza, w tle zaś brzmiała pieśń „Dobra Matko i Królowo z Jasnej Góry”.

Na zakończenie uroczystości głos zabrał Burmistrz Gminy Rymanów Pan Jan Rajchel, który podziękował wszystkim za przygotowanie uroczystości. Po czym w uroczystym orszaku nastąpił przemarsz uczestników uroczystości pod pomnik „Poległych w I i II wojnie światowej” w Klimkówce, gdzie złożono wiązanki kwiatów.

Gospodarze przygotowali dla zaproszonych gości uroczysty poczęstunek w Domu Ludowym w Klimkówce.

 

>>Zobacz zdjęcia<<

Dodała Agata Barzyk

Egzamin gimnazjalny                                                                                                         27-29 kwiecień

   Przez trzy kolejne dni uczniowie trzeciej klasy gimnazjum będą się  zmagać z testami egzaminacyjnymi z bloku humanistycznego, matematyczno- przyrodniczego i języka angielskiego. Życzymy im powtórzenia sukcesu ze szkoły podstawowej, w której to na sprawdzianie po klasie szóstej uzyskali bardzo wysoki wynik- 8 w dziewięciostopniowej skali staninowej.

 

Dodała Alicja Nowicka

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym                                                                                                                   21-22 kwiecień

 

   21 i 22 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym corocznie organizowanym przez Komendę Miejską Policji w Krośnie,  Automobilklub Małopolski i Wydział Ruchu Drogowego. Zawody tradycyjnie odbyły się w Miejskim Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi. 21 kwietnia w zawodach zmagali się uczniowie szkoły podstawowej. Nasza drużyna w składzie: Łukasz Penar, Wiktor Penar i Jakub Waluk zajęła piąte miejsce na 22 startujące drużyny. 22 kwietnia na zawodach gimnazjalnych reprezentowali nas :Monika Krukar, Radosław Lenik i Daniel Wilk.

Dodała Alicja Nowicka

70 – ta rocznica Zbrodni Katyńskiej

Za tych, co życie w hołdzie oddali

Za tych, co rano jeszcze wstawali

Kwiaty naszego polskiego narodu

Przykryła ziemia za młodu…”

 13 kwietnia 2010 r. minęła 70 – ta rocznica Zbrodni Katyńskiej. Skrytobójczego mordu dokonali Sowieci na blisko 22 tysiącach obywateli państwa polskiego. Ofiarami byli głównie znaczący obywatele naszego kraju: oficerowie policji, urzędnicy, przedstawiciele intelektualnych i kulturalnych elit Polski.

W 70 – tą rocznicę tych tragicznych wydarzeń, aby uczcić pamięć Poległych, w naszej szkole o godz. 1050 odbyła się lekcja katyńska, przygotowana przez uczniów klasy III G. pod kierunkiem wychowawczyni p. Ewy Drybały. Historię tego brutalnego mordu przybliżyła nam uczennica Aneta Rajchel, po czym obejrzeliśmy krótki film dokumentalny pt. „Zbrodnia Katyńska”. Na koniec przez jedną z uczennic został wyrecytowany wiersz pt. „Katyń”. Apel zakończył się minutą ciszy.

Tę lekcję historii każdy uczeń będzie długo pamiętał.

Dodała Ewa Drybała

Katastrofa samolotowa nad Smoleńskiem                                                                                                             10 kwietnia

   

 

Głęboko przeżywamy śmierć prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki Marii Kaczyńskiej i wszystkich osób, które zginęły w katastrofie lotniczej nad Smoleńskiem w drodze na obchody 70 rocznicy mordu w Katyniu. Łączymy się w bólu i modlitwie z rodzinami zmarłych i wszystkimi Polakami.

 

Społeczność szkolna

Wielkanoc 2010

Każdego roku zarówno młodzież jak i dzieci naszej szkoły biorą czynny udział w różnych  przedstawieniach dotyczących świąt jak i innych uroczystości szkolnych.

Kontynuując tradycję naszej szkoły młodzież kl. II G wraz z katechetką s. Chrystianą Skorża przygotowała na podstawie „Małego Księcia” inscenizację pt. „Szukam przyjaciela” dotyczącą Świąt Wielkanocnych.

Przyjaźń to piękny dar, którego każdy z nas w życiu potrzebuje i którego pragnie bez względu na rasę, płeć, wyznanie czy statut majątkowy.

Przedstawienie ukazuje to, co w życiu jest ważne, a więc mówi o Panu Bogu, przyjaźni, szczęściu.

Czas Wielkiego Postu pobudza nas do zastanowienia się nad sobą, nad swoim postępowaniem, relacjami z Panem Bogiem i drugim człowiekiem.

I zadajemy sobie pytanie: Czy uczyniliśmy wewnętrzny remanent? Jak przygotowaliśmy się do godnego przyjęcia zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego? Czy w naszym życiu zrobiliśmy miejsce dla Pana Boga i dla drugiego człowieka? Prawdziwa przyjaźń ma źródło w Chrystusie Zmartwychwstałym i nigdy nie umiera. Niech więc radość świętowania najbliższych dni promienieje w nas jak wiosenne słońce na każdego spotkanego człowieka.

 

>>Zobacz zdjęcia<<

 Dodała s. Chrystiana Skorża

Konkurs informatyczny

Zachęcam uczniów gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie informatycznym na plakat o swojej szkole. Prace w formacie A4 mogą być wykonane za pomocą dowolnych technik komputerowych. Plakaty można tworzyć indywidualnie lub zespołowo. Termin wykonania prac do 12 kwietnia. Chętnych do wzięcia udziału proszę o wcześniejsze przedstawienie projektów w celu ich omówienia i dopracowania.

Dodała Alicja Nowicka

Dzień Kobiet                                                                                                                                                                                                                                                           8 marca

8 marca w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Kobiet, zorganizowana przez samorząd szkolny.

 Uczniowie przedstawili w zabawny sposób obraz Adama i Ewy w Raju. Wystąpił także nasz szkolny zespół „The Beatles” z piosenką „Kombinuj dziewczyno” oraz „Prywatki”

Na zakończenie akademii zaprezentowano „Konkurs Wiedzy o Kobietach”, w którym wystąpił m.in. p. Krzysztof Telega

Całość poprowadziła przewodnicząca samorządu Monika Krukar. 

 

>>Zobacz zdjęcia<<

Dodała Agata Barzyk

Gminna Olimpiada Tenisa Stołowego                                                                                                                                                  6 marca

   Dnia 6 marca 2010 r w naszej szkole odbyła się Gminna Olimpiada Tenisa Stołowego, która została zorganizowana pod patronatem Burmistrza Gminy Rymanów.
   Do turnieju zgłosiło się wiele osób, w tym również duża liczba uczniów naszej szkoły. Uczestnicy zostali podzieleni na kilka kategorii wiekowych.
   Rywalizacja była bardzo zacięta, po wielu trudnych do rozstrzygnięcia meczach udało się wyłonić zwycięzców. Zarówno w kategorii dziewcząt i chłopców w wieku szkolnym nie do pokonania byli uczniowie naszej szkoły. W kategorii do lat 13 zwyciężyli: Katarzyna Krukar (kl. VI) i Kamil Wiernasz (kl. V). Miejsca na podium wywalczyli również: Weronika Rajchel (kl. V), Jakub Waluk (kl. V) oraz Aleksander Penar (kl. VI)
   W kategorii wiekowej uczniów gimnazjum I miejsce zajęli: Monika Krukar (kl. III gim.) i Radosław Lenik (kl. III gim.), a na podium znaleźli się również: Paulina Wilusz (kl. II gim.) oraz Jakub Różowicz (kl. III gim.).
   Poza uczestnikami obecnych było również wiele osób, które występowały w roli kibiców.
   Wszyscy świetnie się bawili. Zwycięzcy odebrali bardzo atrakcyjne nagrody. Zarówno uczestnicy, jak i kibice już nie mogą doczekać się t
urnieju, który zostanie rozegrany w przyszłym roku.

Dodała Agata Barzyk

Karnawał w "Kolorowym przedszkolu"                                                                                                                                                                                                 10 luty

Zgodne z tradycją Karnawał rozpoczyna się Świętem Trzech Króli i kończy w Środę Popielcową. Podczas tego okresu organizowane są huczne zabawy, bale, pochody oraz słynny brazylijski karnawał w Rio de Janeiro. Także wychowankowie „Kolorowego Przedszkola” w tym roku obchodzili ten miły czas zabaw. W dniu 10 lutego zorganizowano długo oczekiwany bal karnawałowy. Przedszkolaki podekscytowane perspektywą przyszłego „szaleństwa” już kilka dni przed tym wydarzeniem opowiadały o swoich kreacjach. W dzień zabawy sala pełna była, nie pięciolatków, ale małych księżniczek, aniołków, Czerwonych Kapturków, rycerzy oraz Indian. Wszyscy wspólnie bawili się, nie zabrakło śmiechów, śpiewów ani tańców. Podczas balu wszystkie dzieci zaprezentowały swoje stroje. Po kilku godzinach wspólnych tańców zabawa dobiegła końca. Będziemy miło wspominać ten czas i z niecierpliwością czekamy na kolejne takie wydarzenie.

>>Zobacz zdjęcia<<

Dodały: Grażyna Byra i Martyna Socha

Zabawa Choinkowa                                                                                                                                                                                                                                         15 lutego

   Dnia 15 lutego 2010 r. w  naszej szkole odbyła się Zabawa Choinkowa. Została podzielona na trzy kategorie wiekowe. Jako pierwsze bawiły się klasy od "0" do "III" szkoły podstawowej.
   W klasach tych zorganizowano konkurs na najlepsze przebranie. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:
- w klasie "0": Oliwia Mika i Szymon Rygiel,
- w klasie "I": Sabina Penar i Łukasz Łopuszański,
- w klasie "II": Wiktoria Józefowicz i Szymon Froń,
- w klasie "III": Weronika Kucharska i Jakub Penar.
   Dla starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum zorganizowano dyskotekę. Przyszło na nią bardzo wielu uczniów. Wszyscy świetnie się bawili.
   Zabawa Choinkowa stała się już naszą szkolną tradycją i co roku uczniowie czekają na nią z utęsknieniem.

Dodała Agata Barzyk

Obchody Dnia Babci i Dziadka                                                                                                                                                                                         25 stycznia

Wszyscy lubimy odwiedziny u naszych babć i dziadków. Jako małe dzieci zawsze mogliśmy liczyć na jakąś słodką niespodziankę, lub znaleźć zapomnianą zabawkę rodziców. Teraz jako dorośli również pamiętamy o naszych dziadkach. Możemy liczyć na wsparcie, dobre słowo lub zaproszenie na niedzielny obiad, który na pewno będzie smakował. By podziękować im, wychowankowie „Kolorowego Przedszkola” 25 stycznia zorganizowali obchody Dnia Babci i Dziadka.

Dzieci pod opieką wychowawczyń przygotowały ciekawy spektakl z okazji tego święta. Były piosenki, w których maluchy dziękowały za poświecony im czas, opiekę a także wspaniałe opowieści z czasów, gdy to dziadkowie byli małymi brzdącami. W wierszach dzieci wychwalały najlepsze pod słońcem wypieki swoich babć. Wśród śmiechów i zabaw, nie zabrakło łez wzruszenia.

Zaproszeni goście zostali obdarowani wykonanymi własnoręcznie przez dzieci laurkami i kwiatami. Dla każdego przygotowany był słodki poczęstunek. Wszyscy będziemy miło wspominać tą uroczystość. Mamy nadzieję, że będzie więcej okazji, aby móc ponownie spotkać się w tym samym gronie.

 

>>Zobacz zdjęcia<<

Dodały: Grażyna Byra i Martyna Socha

Półmetek                                                                                                                                                                                                                                21 stycznia

Dnia 21 stycznia 2010 roku odbył się półmetek klasy II gimnazjum, na który również zostali zaproszeni uczniowie klasy III. Na uroczystości obecna była wychowawczyni klasy II gimnazjum- pani Agata Barzyk.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16:30.

Na początku uczniowie zaprezentowali pięknie przygotowanego poloneza. Dla upamiętnienia tej chwili zostały zrobione zdjęcia.

Przewodnicząca klasy- Diana Chudzińska wygłosiła przemówienie. Uczniowie wysłuchali jej z zainteresowaniem, a następnie odbył się poczęstunek.

Na stołówce znajdowało się wiele przekąsek.

Po zakończeniu poczęstunku, uczniowie udali się na dyskotekę. Czas zleciał szybko i wszyscy bawili się bardzo dobrze. Zabawa trwała do godziny 20:15.

Uczniowie bardzo miło wspominają tą uroczystość.

 

>>Zobacz zdjęcia<<

Dodała Agata Barzyk

Gwiazdkowe spotkanie z „Kolorowym  Przedszkolem”

Przed nami jeden z piękniejszych okresów w ciągu roku, a mianowicie Święta Bożego Narodzenia. Pięknie przystrojona choinka, mnóstwo prezentów pod nią, pyszne wigilijne dania oraz cała rodzina zebrana w jednym miejscu. Każdy z nas pamięta te magiczne chwile, gdy jako maluch wyczekiwał pierwszej gwiazdki, by wszyscy mogli zasiąść do stołu. W tym roku zima nie zawiodła i czekają nas prawdziwe białe Święta.

Zapowiedzią tego przyjemnego okresu, jest wizyta św. Mikołaja, z którym przedszkolaki z „Kolorowego przedszkola” w Klimkówce miały okazje się spotkać. W późniejszym czasie, przedszkolaki pomiędzy nauką i zabawą, przygotowywały się do kolejnego ważnego wydarzenia. By wprawić się w świąteczny nastrój, w „Kolorowym przedszkolu” zostało zorganizowane „Gwiazdkowe Spotkanie”, podczas, którego nastąpiła prezentacja przedszkola. Na tę uroczystość zostali zaproszeni goście tacy jak: Wiesław Pałka – prezes Galicyjskiego Stowarzyszenia Edukatorów PROM; Wojciech Farbaniec – burmistrz Gminy Rymanów; Henryk Smolik – przewodniczący Rady Miejskiej; Marek Penar – sekretarz Gminy Rymanów; Beata Szewczyk- Kozerska – dyrektor szkoły w Milczy; Kazimierz Kielar – sołtys wsi Klimkówka; Salvatore Di Pasquale – kierownik Zakładu Aktywności Zawodowej w Rymanowie Zdroju; ks. Kazimierz Pańczyszyn; ks. Henryk Stec, Lucyna Trybus – przewodnicząca Rady Rodziców. Spotkanie uroczyście otworzył dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Klimkówce Marian Penar.

Przedszkolaki zaprezentowały ciekawy program artystyczny z licznymi wierszami, piosenkami, kolędami i tańcami. Podczas występu, rodzice, zaproszeni goście i również same maluchy miło spędziły czas. Na zakończenie, jako przedsmak świątecznych przysmaków, dzieci poczęstowały wszystkich samodzielnie przygotowanymi pierniczkami.  Następnie na wszystkich czekał, słodki poczęstunek. Tego typu spotkanie było możliwością wspólnego spędzenia czasu dla dzieci, rodziców i wychowawców. Mamy miały okazję podziwiać występy artystyczne swoich pociech oraz ich pierwsze małe sukcesy.

 

>>Zobacz zdjęcia<<

Dodały: Grażyna Byra i Martyna Socha

Mikołajki 2009                                                                                                                                                                                                                           7 grudnia

Dnia 7 grudnia 2009r. do „Kolorowego Przedszkola” w Klimkówce przybył gorąco oczekiwany Święty Mikołaj. Jego tubalne „Ho, ho, ho!” bardzo ucieszyło małych podopiecznych. Jak co roku Św. Mikołaj nie zawiódł oczekujących i przybył z ogromnym workiem prezentów. Rozdanie upominków poprzedziła wspólna zabawa i śpiew lubianych przez dzieci piosenek.

Każdy przedszkolak z przyjemnością pozował do pamiątkowego zdjęcia z Św. Mikołajem i jego współpracownikami aniołami i skrzatami. Dzieci bardzo żałowały, że ten ważny gość jest w przedszkolu tylko raz do roku. Rodzice na zakończenie tego miłego spotkania przygotowali poczęstunek dla dzieci.

 

>>Zobacz zdjęcia<<

Dodały: Grażyna Byra i Martyna Socha

Aids nie zna granic                                                                                                                                                                                                                                         2 grudzień

W ramach obchodów Światowego Dnia AIDS przypadającego 1 grudnia, Powiatowa Stacja- Epidemiologiczna wraz ze Starostwem Powiatowym w Krośnie, ogłosiła  konkurs na prezentację multimedialną pt. AIDS nie zna granic. Był on skierowany do uczniów gimnazjów.

Ogłoszenie wyników Konkursu odbyło się 2 grudnia w Gimnazjum nr 1. w Krośnie. Pierwsze miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Diana Chudzińska z kl.IIg. Praca jej została doceniona nie tylko za formę informatyczną i czytelność merytoryczną, ale szczególnie urzekła jurorów ze względu na wartości emocjonalne, estetyczne i siłę przekazu. Odwagą wypowiedzenia się w bardzo trudnym temacie AIDS wykazał się również Mateusz Przybyła- uczeń klasy II g.

 

Zobacz nagrodzoną prezentację

Dodała Alicja Nowicka

Spotkanie andrzejkowe                                                                                                                                                                                                                           27 listopad

W „Kolorowym Przedszkolu” dnia 27 listopada 2009 r. odbyło się andrzejkowe spotkanie z zabawami dostosowanymi do wieku dzieci. Przedszkolaki podczas zabawy śpiewały poznane piosenki, zapoznały się z tradycją andrzejkowych wróżb i zabaw. Dzieci bardzo miło spędziły czas, a na koniec zostały poczęstowane słodkimi ciasteczkami, o które zadbali rodzice. Wszystkie zabawy zostały uwiecznione na zdjęciach.

 

>>Zobacz zdjęcia<<

Dodały: Grażyna Byra i Martyna Socha

Dzień otwarty w punkcie przedszkolnym                                                                                                                                                                              26 listopad

26 listopada w punkcie przedszkolnym „Kolorowe przedszkole” w Klimkówce odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola pod hasłem przewodnim „ Z wizytą w Ćwierćlandzie – zabawa z kolorami”.

Zorganizowanie tego typu formy spotkania miało na celu integrację środowiska przedszkolnego z domem rodzinnym oraz zacieśnienie więzi społeczno – emocjonalnych w relacji dziecko-rodzic-nauczyciel. Ponadto rodzice mieli możliwość obserwacji własnego dziecka na tle grupy przedszkolnej oraz dokonania jego oceny poziomu rozwoju z innymi rówieśnikami. Poprzez tą formę sytuacji edukacyjnej pokazano rodzicom swoich wychowanków nabyte dotychczas przez nich w przedszkolu wiadomości i umiejętności.

Na wstępie dzieci powitały rodziców i pana dyrektora wesołą piosenką „Dzień dobry”. Ogromnym zaskoczeniem dla gości było zaproszenie ich do wspólnej zabawy. Przedszkolaki bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniami przygotowanymi przez nauczycielkę. Pięknie zaprezentowały piosenki i tańce takie jak: „Koty”, „Pięć paluszków” i „Pajacyki”. Podczas tych zabaw, dzieci wykazały duże zaangażowanie i aktywność. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyło się także układanie puzzli. Wiele radości zadowolenia przysporzyły zabawy ruchowe, do których wykorzystano pomoce takie jak: składane materace, piłeczki, baloniki oraz chustę animacyjną. Rekwizyty te bardzo uatrakcyjniły zajęcia.

Przedszkolaki miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, nie tylko na tle grupy, ale również w obecności rodziców. Miały możliwość wykazania się znajomością podstaw jeżyka angielskiego. Prawidłowo nazywały kolory oraz zaśpiewały „What’s your favorite color” i „Hello”. Na zakończenie wspólnie z rodzicami, dzieci narysowały kolorowe rysunki, nawiązujące do treści zajęć.

Założone przez nauczycieli cele zostały w pełni zrealizowanie i osiągnięte. Atmosfera panująca podczas spotkania była miła, serdeczna i życzliwa. Widząc zadowolonych rodziców, maluchy poczuły się docenione i dowartościowane. Po wspólnym słodkim poczęstunku i ożywionych dyskusjach na temat zajęć i potrzebie prowadzenia takich spotkań, wszyscy rodzice wzięli udział w spotkaniu z Panem Dyrektorem Marianem Penarem. Omówione zostały bieżące sprawy dotyczące organizacji i funkcjonowania przedszkola.

Zajęcia prowadziły:
    Grażyna Byra - nauczyciel przedszkola;
    Marta Kurneta - nauczyciel rytmiki;
    Małgorzata Czelny - nauczyciel j. angielskiego.

>>Zobacz zdjęcia<<

Dodały: Grażyna Byra i Martyna Socha

11 listopada

11 listopada przypada niezwykle ważna dla każdego Polaka rocznica - Święto Odzyskania Niepodległości.

Polska po 123 latach stała się samodzielnym państwem, które pojawiło się na mapie. O dążeniach do suwerennego państwa naszych przodków powinniśmy przypominać kolejnym pokoleniom.

       W naszej szkole uczniowie spotkali się na uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klasy II G.

       Wiersze poświęcone ojczyźnie przeplatały informacje z historii. Krótki zarys dziejów naszej państwowości pozwolił przypomnieć wszystkim o przełomowych momentach klęsk, porażek ale też sukcesów.

       Odczuć atmosferę tamtych dni pomagały wiersze, które wprowadzały odpowiedni nastrój, a także piosenki uczniów klasy II G. Wykonywali je wspólnie z chórem szkolnym przygotowanym przez p. Martę Kurnetę.

       Uczniowie klasy III G - Maciej Walus i Natalia Rajchel wykonali na zakończenie akademii napisaną i zaaranżowaną przez siebie piosenkę pt. "Ojczysta Ziemio"

Nasz szkolny kabaret w składzie Kamil Braun, Mateusz Penar i Mateusz Zajdel zaprezentowali też zabawny skecz pt. "Sonda"

Organizatorzy otrzymali na zakończenie gorące brawa.

       Wspólne świętowanie Rocznicy Odzyskania Niepodległości jest bardzo ważne, by budować poczucie wspólnoty narodowej. W takiej chwili można na nowo odkryć znaczenie słów: ojczyzna, patriotyzm.

 

>>Zobacz zdjęcia<<

 Dodała Agata Barzyk

Spotkanie Absolwentów                                                                                                                                                                                                               24 października

Dnia 24 października 2009r. w naszej szkole miało miejsce spotkanie Absolwentów rocznika 2009, zorganizowane przez wychowawczynie i uczniów klasy III gimnazjum.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością również pan dyrektor Marian Penar i wychowawczyni byłej klasy III pani Beata Boczar.
    Impreza rozpoczęła się od wspólnego poczęstunku na stołówce szkolnej. Po czym nastąpiła część oficjalna, w czasie której głos zabrał pan dyrektor. Po jego wystąpieniu na scenę wkroczyli Kamil Braun, Mateusz Penar i Mateusz Zajdel przedstawiając scenki kabaretowe. W dalszej kolejności absolwenci zostali poproszeni o wypełnienie ankiety. Następnie rozpoczęła się dyskoteka „Gorączka Sobotniej Nocy” trwająca do godziny 20:00.

Sądzimy, iż absolwenci będą mile  wspominać ostatni pobyt w naszej szkole.

 Dodała Ewa Drybała

Pasowanie na ucznia                                                                                                                                                                  20 października

           

   20 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowanie na ucznia”.
Wzięli w niej udział rodzice, dyrektor szkoły p. Marian Penar, dzieci z przedszkola i klasy „0” wraz z wychowawczyniami, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz główni aktorzy uroczystości – uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią p. Lucyną Nogaj.
  Na występie dzieci z klasy I zaprezentowały program artystyczny, który był jednocześnie ich „egzaminem”. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, a także odpowiadali na pytania uczennicy z Samorządu Uczniowskiego. Ponieważ „egzamin” wypadł znakomicie uczniowie złożyli przyrzeczenie na sztandar szkoły, a p. dyrektor dokonał uroczystego pasowania.
   Po wspólnych zdjęciach dzieci udały się do swojej klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
   Dla uczniów klasy I uroczystość była dużym przeżyciem. Mamy nadzieję, że nie zawiodą pokładanego w nich zaufania i będą starać się być jak najlepszymi uczniami.
   Życzymy pierwszakom wiele sukcesów i samych niezapomnianych chwil spędzonych w naszej szkole.

 

>>Zobacz zdjęcia<<

Dodała Lucyna Nogaj

Dzień Patrona                                                                                                                                                                                                                                          16 październik

 

 16 października odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie naszej szkoły – Janie Pawle II. W konkursie wzięło udział 10 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy uzyskali najlepsze wyniki z testu na temat życia i działalności Karola Wojtyły.
    Uczestnicy wykazali się rozległą wiedzą o Janie Pawle II. Dobrze poradzili sobie z różnorodnymi i wcale niełatwymi zadaniami. Dzieci głośno dopingowały uczestników konkursu. Po zaciętych zmaganiach Jury wyłoniło zwycięzców.

  Szkoła podstawowa

  • I miejsce – Łukasz Penar kl.V - 25 punktów

  • II miejsce – Jakub Waluk  kl.V – 24 punkty

  • III miejsce – Aleksandra Wais – 21 punktów

  Gimnazjum

  • I miejsce – Patrycja Saferna kl. I – 30 punktów

  • II miejsce – Aleksandra Such kl. I – 27 punktów

  • III miejsce – Aleksandra Bek kl. II – 26 punktów

    Dyrektor szkoły p. Marian Penar wręczył najlepszym uczniom nagrody w postaci pięknie wydanych książek o Janie Pawle II.
    Mamy nadzieję, że organizacja konkursu przyczyniła się do głębszego poznania postaci Patrona naszej szkoły.

 

>>Zobacz zdjęcia<<

 Dodała Lucyna Nogaj

IX Dzień Papieski pod hasłem "Jan Paweł II- Papież wolności"                                                                                   11 październik 2009

W dniu 11 października 2009 r. młodzież gimnazjalna, na zaproszenie Kurii Metropolitarnej w Przemyślu, wzięła udział w IX Dniu Papieskim pod hasłem "Jan Paweł II- Papieżem wolności". W pielgrzymce wzięło udział 13 uczniów z klasy II i III gimnazjum pod przewodnictwem dyrektora szkoły oraz opiekuna samorządu uczniowskiego. Młodzież wzięła udział w ramowym programie spotkania, które obejmowało o godzinie 10.00 zawiązanie wspólnoty oraz świadectwo wiary, natomiast o godz.11.30 uroczystą Mszę Świętą w tamtejszym kościele. Po zakończonych uroczystościach odbył się poczęstunek oraz powrót do domu.

Dodała Magdalena Litwin

IX Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze                                                                                 8 październik 2009

Dnia 8.10.2009 r. o godz. 4:30 uczniowie klasy III G. wraz z p. dyr. Marianem Penarem, wychowawczynią klasy p. Ewą Drybałą oraz z p.Teresą Janas udali się na IX Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę.  Pielgrzymi uczestniczyli we Mszy Św. odprawionej na Jasnogórskich Wałach, którą celebrował Nuncjusz Apostolski  Arcybiskup Józef Kowalczyk. Uroczysta Msza Św. zgromadziła ponad 25 tys. pielgrzymów, 450 pocztów sztandarowych. W czasie Mszy Św. pielgrzymi modlili się o rychłą beatyfikację papieża Jana Pawła II oraz w osobistych intencjach,  o powodzenie w czekających nas niebawem egzaminach.

Po nabożeństwie wspólnie udaliśmy się do Kaplicy z  Cudownym Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej,  odbyliśmy spacer Wałami, obejrzeliśmy budynki klasztorne Ojców Paulinów. Następnie zaopatrzeni w różańce i pamiątkowe plakietki udaliśmy się do autokaru. Przez cały czas pobytu towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda. Do domu wróciliśmy pełni wrażeń o godz. 22:00.

 

>>Zobacz zdjęcia<<

Dodała Ewa Drybała

Otrzęsiny                                                                                                                                                                                           6 październik

6 października 2009 r. odbyło się uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów gimnazjum. Na wstępie wszystkich powitał pan dyrektor Marian Penar. Absolwenci szkoły podstawowej wraz z wychowawczynią panią Beata Boczar zostali serdecznie przywitani przez prowadzące Paulinie i Gabrielę - uczennice klasy II g.                   

Następnie głos oddano Aleksandrze Bek i Aleksandrze Glazar, czyli Dodzie i Joli, które prowadziły główna część uroczystości pod tytułem "Mam tupet". Uczniowie klasy I wykonywali przygotowane przez starszych kolegów zadania. Było to m.in.: picie soku z cytryny, zjadanie przygotowanych potraw - niespodzianek, oświadczyny wychowawczyni, wykonywanie ćwiczeń sprawnościowych. Tę część uroczystości prowadził też Mateusz i Diana, którzy przygotowali humorystyczne teksty, a także odczytywali fragmenty "Dziennika gimnazjalisty".

Na zakończenie pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, otrzymali pamiątkowe ordery, a później odbyła się dyskoteka. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy II wraz z wychowawczynią.

 

>>Zobacz zdjęcia<<

Dodała Agata Barzyk

KOLOROWE PRZEDSZKOLE

Od 1 września 2009 roku przy Zespole Szkół Publicznych w Klimkówce funkcjonuje punkt przedszkolny „Kolorowe przedszkole” dla dzieci 3-5 letnich. Projekt ten jest realizowany przez Galicyjskie Stowarzyszenie Edukatorów PROM i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dzieci przyprowadzają do przedszkola rodzice lub opiekunowie od godziny 8.00 – 8.30, a odbierają od godziny 13.30 – 14.00. W przedszkolu dzieci są pod fachową opieką, w otoczeniu zabawek i pomocy dydaktycznych odpowiednich do ich wieku i potrzeb. Pracownicy stawiają na przyjazną atmosferę, chcą aby wychowankowie traktowali nowe miejsce jak swój drugi dom.

U każdego dziecka starają się uwzględnić jego indywidualne potrzeby i cechy. Pragną, aby codziennie na dziecięcych buźkach gościł uśmiech i w ten sposób zregenerować siły oraz chęci maluchów do dalszej pracy, zabawy. Codziennie w przedszkolu podawany jest ciepły posiłek, który zjadają na stołówce szkolnej.

W trosce o wszechstronny rozwój naszych najmilszych prowadzący starają się zapewnić im możliwość pogłębiania swoich zainteresowań i pasji.

Dzieci mają do dyspozycji salkę gimnastyczną, na której odbywają się zajęcia sportowe, gry i zabawy z piłką oraz zajęcia korekcyjne prowadzone przez specjalistkę. Celem tych zajęć jest niedopuszczenie do powstania wad ciała oraz skorygowanie już istniejących zaburzeń.

W trosce o rozwój artystyczny, dzieci uczestniczą również w zajęciach z rytmiki i umuzykalnienia, na których uczą się piosenek, przygotowują choreografię na przedszkolne uroczystości, a także mają możliwość samodzielnie zagrać na prostych instrumentach muzycznych. Rytmika rozwija dziecięce umiejętności muzyczne poprzez muzykę, ruch i śpiew. Zajęcia te wpływają na doskonalenie słuchu muzycznego, poczucia rytmu oraz wyrabiają wrażliwość na muzykę.

Ucząc je języka angielskiego przygotowujemy do dalszej nauki w szkole podstawowej. Prowadząca te zajęcia nauczycielka stara się w formie zabawy, gier i śpiewu wdrażać do głębszego poznania języka.

Dzieci pozostają pod stałą opieką logopedy, co umożliwia prawidłowe kształtowanie wymowy oraz naprawienie istniejących już błędów.

Nasze przedszkole jest miejscem spotkań nie tylko dzieci, ale i całej rodziny. Pierwszą okazją umożliwiającą wspólne spędzenie czasu dzieci, rodziców i wychowawców była uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”, która odbyła się 30 września bieżącego roku.

Dzieci zaprezentowały piękny program artystyczny.

Wśród wierszy, piosenek, tańców, maluchy zostały „pasowane” na „prawdziwych” przedszkolaków, czemu towarzyszyło wzruszenie rodziców. Najmłodsi za ogromny wysiłek zostali poczęstowani słodyczami i zadowoleni wrócili do domu. Był to dobry początek i mamy nadzieję, że dalsza współpraca będzie równe owocna, a najlepszym tego dowodem będą zadowolone dzieci.

 

Dodały: Grażyna Byra i Martyna Socha

>>Zobacz zdjęcia<<

Inauguracja roku szkolnego 2008/2009                                                                                                                                                                         1 września 2009

  

   1 września, po uroczystej Mszy świętej w kościele parafialnym, zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2009/2010.
   W obecności
Pocztu Sztandarowego i Flagowego odśpiewaliśmy Hymn Polski i  Hymn Szkoły.  Dyrektor Marian Penar w swoim wystąpieniu nawiązał  do 70-tej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Przypomniał wiele ważnych wydarzeń z tamtego okresu. Wspomniał również o sukcesach jakie odniosła nasza szkoła w ubiegłym roku szkolnym. Poinformował zebranych o organizacji nowego roku szkolnego i czekających nas zadaniach.
  
Na krótkich spotkaniach w klasach, wychowawcy zapoznali uczniów z podziałem godzin.

 

   

Dodała Alicja Nowicka