Szlaki rowerowe

Trasa atrakcyjna i piękna widokowo . Wiedzie prze górzyste tereny Beskidu Niskiego . Na szlaku maja miejsce dwa kłopotliwe podjazdy: w Bałuciance na wierzchowinę Przymiarek(626m n.p.m.) oraz w Iwoniczu Zdroju ulicą Piwarskiego na górę Borowinową . Szlak rozpoczyna się na rynku w Rymanowie, wiedzie przez Rymanów Zdrój, Królik Polski, Bałuciankę, Przymiarki, Turkówkę, Iwonicz Zdrój, Klimkówkę, Pustki, Rymanów .

Trasa ma długość 31 km . Na odcinku 10 km prowadzi przez tereny bardzo słabo zaludnione, gdzie przez wieki mieszkali ludzie różnych kultur i religii . Szlak nazwany etnograficznym dla upamiętnienia mieszanki kultur i narodów żyjących tu dawno temu . Szlak rozpoczyna się na rynku w Rymanowie, wiedzie przez Rymanów Zdrój, Deszno, Królik Polski, Wisłoczek, Rudawkę, Pastwiska, Sieniawę, Bartoszów do Rymanowa .

Trasa ma długość 35 km . Wiedzie wzdłuż koryta rzeki Wisłok, jest bardzo atrakcyjna pod względem widokowym . Szlak rozpoczyna się na rynku w Rymanowie przez Nową Wieś, Zmysłówkę, Ladzin, Wróblik Królewski, Wróblik Szlachecki, Milczę, Bziankę, Poręby, Besko, Mymoń, Sieniawę, Bartoszów do Rymanowa .

Trasa ma długość 3,5 km . Zaczyna się za leśniczówką, wije się wśród lasu . Jadąc nią możemy zwiedzić ciekawe przyrodniczo miejsca: ,,punkt czynnej ochrony płazów" , ,,krokusową polanę" i ,,leśną klasę dydaktyczną". Położenie z dala od ruchu ulicznego sprawia, że jest miejscem bezpiecznego wypoczynku .

Opracowała Weronika Kotowicz

 

<<<wstecz